کد خبر: ۴۰۷۸۱
|
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۱۱
شکایت به سازمان حفاظت از داده؛

اطلاعات نادرست چت جی پی تی در اتریش دردسرساز شد

یک گروه حامی حریم خصوصی در اتریش به نام NOYB از اوپن ای آی شکایت و آن را متهم کرده اطلاعات نادرستی که چت جی پی تی فراهم می کند را اصلاح نکرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، این امر احتمالا قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا را نقض می کند.

چت جی پی تی که در اواخر 2022 میلادی به شکوفایی هوش مصنوعی مولد منجر شد، می تواند مکالمه های انسانی را تقلید و فعالیت هایی مانند خلاصه سازی متون بلند، نوشتن شعر و حتی ارائه ایده هایی برای یک مهمانی با موضوع خاص را انجام دهد.

گروه NOYB اعلام کرد شاکی این پرونده که شخص مشهوری است از چت جی پی تی درباره تولدش سوال کرده و چت بات به جای آنکه به کاربر اعلام کند اطلاعات کافی در این زمینه را ندارد، مرتبا اطلاعات غلط ارائه کرده است. این گروه همچنین اعلام کرد اوپن ای آی درخواست شاکی برای اصلاح یا پاک کردن داده ها را رد و اعلام کرده نمی تواند داده ها را تصحیح کند و همچنین این چت بات هیچ گونه اطلاعاتی درباره داده های پردازش شده، منبع یا دریافت کننده آنها را فاش نکرده است.

در همین راستا NOYB به سازمان حفاظت از داده اتریش شکایت کرده و خواستار تحقیق درباره فرایند پردازش داده اوپن ای آی و اقدامات اتخاذ شده برای تضمین صحت داده های پردازش شده توسط مدل های زبانی بزرگ شرکت شده است.

وکیل این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: واضح است که شرکت ها هم اکنون نمی توانند چت بات هایی مانند چت جی پی تی را به پیروی از قانون اتحادیه اروپا در خصوص پردازش داده های افراد ملزم کنند. اگر سیستم نتواند نتایجی درست و شفاف ارائه کند، نمی توان از آن برای تولید داده درباره افراد استفاده کرد. این فناوری باید از الزامات قانونی پیروی کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی