کد خبر: ۴۰۸۰۳
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۱

اپل احتمالاً در iOS 18 مرورگر سافاری را با قابلیت‌های هوش مصنوعی متحول می‌کند

طبق گزارش‌ها، اپل ظاهراً قرار است در مرورگر سافاری تغییراتی را به‌عنوان بخشی از آپدیت‌های iOS 18 و macOS 15 در اواخر سال 2024 ایجاد کند. احتمال دارد اپل یک ابزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی به‌نام «جستجوی هوشمند» (Intelligent Search) و «پاک‌کن وب» (Web Erase) را به این مرورگر اضافه کند. این مرورگر با ویژگی‌های جدید و جذاب به‌روز خواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری»، وب‌سایت Apple Insider اعلام کرد، بیلدهای سافاری 18 ظاهراً دارای برخی ویژگی‌های جدیدی هستند که احتمالاً اگر به مرحله انتشار برسند، کاربران در اواخر سال 2024 شاهد یک رابط کاربری جدید در این مرورگر خواهند بود. انتظار می‌رود شخصی‌سازی کنترل‌ صفحات، پاک‌کن وب و ابزارهای خلاصه‌سازی محتوا با هوش مصنوعی از قابلیت‌های جدید سافاری باشند.

پیش‌ازاین نیز «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، گفته بود که بسیاری از اپ‌های پیش‌فرض آیفون در iOS 18 با تغییرات بسیاری به‌روز خواهند شد.

قابلیت‌های جدید سافاری در iOS 18

یکی از قابلیت‌های هوش مصنوعی جدیدی که احتمالاً در سافاری 18 شاهدش خواهیم بود، جستجوی هوشمند است. این قابلیت که به‌طور پیش‌فرض در بیلدهای آزمایشی سافاری 18 فعال نیست، می‌تواند از منوی جدید در نوار آدرس فعال شود. از آنجا، این ابزار موضوعات و عبارات کلیدی را در یک صفحه‌وب شناسایی و خلاصه‌ای از مطالب را برای شما فراهم می‌کند.

قابلیتی دیگری که اپل آن را آزمایش می‌کند، پاک‌کن وب نام دارد. همانطور که از نام آن پیداست، این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد بخش‌های خاصی از صفحات وب را مانند بنر تبلیغات، تصاویر و متون را حذف یا پاک کنند. همچنین هر تغییری که در یک صفحه وب ایجاد می‌کنید، حتی اگر صفحه را ببندید، سافاری تغییرات شما را به یاد خواهد آورد.

البته با بازدید مجدد از آن صفحه، سافاری به کاربر اطلاع می‌دهد که در این صفحه از ابزار پاک‌کن استفاده شده و تغییر کرده است. همچنین کاربر می‌تواند صفحه وب را به حالت اولیه بازگرداند. به‌طورکلی این قابلیت شبیه به اپلیکیشن شخص ثالث 1Blocker عمل می‌کند. این اپ دارای روشی مشابه برای پاک‌کردن تبلیغات است، بدین صورت که در آن کاربران تبلیغات موجود در یک صفحه را انتخاب می‌کنند تا ناپدید شوند.

انتظار می‌رود اپل از قابلیت‌های جدید سافاری در تاریخ 21 تا 25 خردادماه در کنفرانس WWDC رونمایی کند.

منبع/ دیجیاتو

برچسب ها: اپل iOS 18
ارسال نظرات
وبگردی