کد خبر: ۴۰۸۰۹
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۳۰

اولین پهپاد پاک‌کننده نقوش گرافیتی در جهان آغاز به کار کرد

این پهپاد جدید می‌تواند برای پاک کردن نقوش گرافیتی از مکان‌های صعب‌العبور مانند دیوارهایی که در ارتفاع بالا هستند و پل‌ها استفاده شود.

به گزارش «نبض فناوری»، وزارت حمل و نقل ایالت واشنگتن(WSDOT) اعلام کرده است که نسل جدیدی از پهپادهای پاک کننده نقوش گرافیتی را استفاده خواهد کرد. پهپادهای جدید که با اصلاح پهپادهای آب پاش فعلی ساخته‌ شده‌اند، می‌توانند نقوش گرافیتی را در مکان‌های صعب العبور پاک کنند.

آی‌ای اعلام کرد، این پهپادهای جدید بخشی از نبرد بزرگتر وزارت حمل و نقل واشنگتن برای مبارزه با گرافیتی است. به همین منظور، دولت در ماه مارس سال جاری یک لایحه یک میلیون دلاری برای این منظور تصویب کرد.

این برنامه دو بخش دارد. هدف بخش اول ارتقاء دوربین‌های ترافیکی برای شناسایی آسان‌تر افرادی است که در امتداد جاده‌ها نقاشی‌های گرافیتی می‌کشند.

بخش دوم این لایحه آزمایش روش‌های نوآورانه برای حذف گرافیتی در مکان‌های مرتفع را پیشنهاد می‌کند. اگر پهپادهای این وزارت موفقیت‌آمیز عمل کنند، ممکن است دیگر شهرداری‌ها در سراسر ایالات متحده نیز آنها را به کار بگیرند.

پهپادهای ضد گرافیتی

این ایالت به شدت به راه حل‌های نوآورانه برای حذف گرافیتی نیاز دارد. پهپادهای جدید می‌توانند تغییر دهنده بازی باشند.

وزارت حمل و نقل ایالت واشنگتن توضیح می دهد که در حال حاضر، ایالت واشنگتن در سال ۲۰۲۳ حدود ۸۱۵ هزار دلار برای حذف نقوش گرافیتی در سراسر ایالت هزینه کرده است. این هزینه شامل هزینه تجهیزات و کارمندان می‌شود که در حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ ساعت کار کردند.

با وجود این تلاش‌ها، کارمندان وزارت حمل و نقل ایالت واشنگتن تنها توانستند ۷۰۰ هزار فوت مربع گرافیتی را در امتداد بزرگراه‌های خود حذف کنند. اما این فقط یک قطره در اقیانوس بود، زیرا گرافیتی‌های جدید به صورت روزانه در سراسر ایالت ظاهر می‌شوند.

کامیون‌های تخصصی به نام UBIT، برای گرافیتی‌هایی که به سختی در دسترس هستند مورد نیاز است. این کامیون‌ها تقاضای زیادی دارند و ما شش دستگاه از آنها را برای پوشش استان داریم. آنها معمولا برای تعمیر و نگهداری پل و کارهای بازرسی با اولویت بالاتر رزرو می‌شوند.

پهپاد جدید زاییده فکر مایک گوگر(Mike Gauger)، یکی از اعضای خدمه تعمیر و نگهداری منطقه تاکوما در وزارت حمل و نقل است. با این حال، از آنجایی که هیچ پهپادی برای این منظور وجود ندارد، گاگر و تیمش مجبور به بداهه‌سازی شدند.

بنابراین، گاگر با شرکتی به نام آکوییلاین(Aquiline) تماس گرفت که پیشتر پهپادی تولید کرده بود که عملکرد مشابهی را انجام می‌داد. این پهپاد که اندور(Endure) نام دارد به طور ویژه برای تمیز کردن پنجره‌ها و سقف‌ها طراحی شده است.

با استفاده از این ربات به عنوان اسکلت، کارکنان پهپاد خود را برای وظایف ضد گرافیتی تطبیق دادند. اولین تلاش با شکست مواجه شد اما تلاش‌های بعدی موفقیت کامل را نشان دادند.

مدل فعلی از یک نازل اسپری برای اعمال رنگ استفاده می‌کند که از قوطی رنگ روی زمین تهیه می‌شود. این تنظیمات پهپاد را قادر می‌سازد تا به مکان‌های صعب العبور مانند دیوارهای بلند و حتی پل‌ها دسترسی پیدا کند.

کارکنان در حال حاضر در حال آموزش برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین هستند.

یک اپراتور روی زمین می‌تواند پهپاد را در هر جایی که شلنگ متصل به آن برسد قرار دهد. این کار می‌تواند باعث تسریع نقاشی روی گرافیتی دیوارهای بلند، پل‌ها و روگذرها شود.

بر اساس این آزمایش امیدوارکننده، کارکنان تعمیر و نگهداری بزرگراه در واشنگتن اکنون در یک برنامه آزمایشی در مورد پهپادهای جدید آموزش می‌بینند. آزمایشات میدانی امسال، عمدتا در تاکوما و المپیا انجام خواهد شد.

اگرچه هواپیماهای بدون سرنشین امکان دسترسی به مناطق دشوار قبلی را برای خدمه فراهم می‌کنند، اما ممکن است موانع متعددی همچنان وجود داشته باشد که می‌تواند مانع از آزمایش شود. برای مثال از نظر قانونی، پهپادها را نمی‌توان بر روی خطوط فعال ترافیک به پرواز درآورد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی