کد خبر: ۴۰۸۲۹
|
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

تولید باتری لیتیوم یون با کاربرد در خودرو و موتورهای برق در کشور

یکی از شرکت‌های فناور به دانش فنی ساخت سل لیتیوم یون ۱۸۶۵۰ دست یافت که به گفته آنها از این باتری می‌توان در خودروهای برقی، وسایل برقی خانگی و وسایل نقلیه بهره برد.

به گزارش «نبض فناوری»مهدیه صبور، مدیر حوزه دیجیتال یکی از شرکت‌های فناور، گفت: شرکت ما از سال ۹۴ در حوزه بانکداری فعال شد و محصولاتی در حوزه‌های بانکداری و فناوری اطلاعات به تولید رساندیم.

وی شروع فعالیت این شرکت را در حوزه بانکداری با ساخت دستگاه‌های پوز دانست و افزود: تولید رول‌های کاغذی حرارتی که در دستگاه‌های پوز استفاده می‌شود از دیگر محصولات این شرکت به شمار می‌رود.

صبور تولید سل لیتیوم یوم ۱۸۶۵۰ را جدیدترین محصول تولیدی این شرکت دانست و یادآور شد: این باتری‌ها برای موتورهای برقی و خودروهای برقی و تجهیزات برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر بخش حوزه دیجیتال این شرکت، این باتری را از نوع باتری‌های استوانه‌ای دانست که به منظور تامین توان الکتریکی بالا و حفظ جریان بالا برای عمرهای بلندمدت و تحت شرایط شارژ و دشارژ نوسانی و بسیار تکرار شونده طراحی و ساخته شده‌اند.

وی تاکید کرد: این محصول توان تامین جریان مستمر ۲۵ هزار میلی آمپر تحت شرایط حداکثر دمای ۸۰ درجه سانتی‌گراد را دارد. طراحی ویژه این محصول موجب شده تا امکان استفاده در دماهای بسیار پایین تا منفی ۳۰ درجه سانتی‌گراد را برای کاربر فراهم کند.

به گفته این محقق ابعاد استاندارد سل استوانه‌ای باتری ۱۸۶۵۰ این شرکت امکان کاربری در محدوده وسیعی از محصولات چون ابزارآلات شارژی، وسایل نقلیه کوچک، لوازم خانگی، ادوات پزشکی و وسایل قابل حمل را مهیا کرده است.

صبور خاطرنشان کرد: قطر نامی این باتری ۱۸.۳ میلی‌متر، ارتفاع آن ۶۵ میلی‌متر و وزن نامی آن ۴۴.۵ گرم است. همچنین ظرفیت دشارژ باتری تولید شده حداکثر ۲۹۵۰ میلی آمپر ساعت است.

 

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی