کد خبر: ۴۰۸۳۰
|
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

برنامه‌های دولتی در گوگل پلی برچسب ویژه دریافت می‌کنند

گوگل پلی شروع به نمایش برچسبی جدید برای اپلیکیشن‌های دولتی موجود در پلی استور کرده است.

به گزارش«نبض فناوری»گوگل از برچسب جدید Government در پلی استور رونمایی کرد که به شناسایی اپلیکیشن‌های دولتی در اندروید کمک می‌کند. این برچسب به همراه یک نماد ساختمان، در بخش اصلی اپلیکیشن‌ها، نتایج جست‌وجو و روی صفحه‌ی فهرست اپلیکیشن‌ها نمایش داده می‌شود.

با ضربه‌زدن روی برچسب، توضیح مختصری نمایش داده می‌شود: «گوگل پلی تأیید کرده است که این اپلیکیشن وابسته به یک نهاد دولتی است.»

برچسب مورد بحث در ابتدا روی اپلیکیشن‌های رسمی دولت‌های ایالتی و فدرال در استرالیا، برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ژاپن، مکزیک، کره‌ی جنوبی، انگلیس و ایالات متحده نمایش داده خواهد شد.

برچسب دولتی در برنامه‌ های گوگل پلی

برخی از اپلیکیشن‌های دارای برچسب جدید در آمریکا شامل ناسا، آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) و سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا (IRS2Go) می‌شود. سایر اپلیکیشن‌هایی که این نشان را دریافت می‌کنند شامل اپلیکیشن‌های مرتبط با خدمات عمومی، رأی‌گیری، احراز هویت و ابزارهای پارکینگ هستند.

پلی استور قابلیت جدید را به مدت چند ماه با بیش از ۳٬۰۰۰ اپلیکیشن دولتی که در ابتدا این نشان را دریافت کرده‌اند، آزمایش کرد. گوکل سازمان‌های دولتی را تشویق می‌کند که در هنگام ایجاد حساب توسعه‌‌دهنده، از ایمیل‌های دولتی استفاده کنند.

 

منبع: زومیت

ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی