کد خبر: ۴۰۸۷۳
|
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۰
در جلسه بررسی آخرین وضعیت فیبرنوری قم مطرح شد؛

پوشش کامل فیبرنوری استان قم ظرف یک هفته آینده انجام می شود

وزیر ارتباطات در جلسه بررسی آخرین وضعیت فیبرنوری استان قم اظهار امیدواری کرد که با اجرای این پروژه در استان قم، مردم این استان از این زیرساخت پرسرعت و با کیفیت بهره مند شوند.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در استان قم با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و امیر لاجوردی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت آنلاین از شهر قم و جمعی دیگر از معاونان و مدیران برگزار شد.
وزیر ارتباطات در این جلسه بعد از شنیدن گزارش میزان پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها در استان قم با اشاره به اهمیت این پروژه در استان قم، گفت: این شهر از نخستین فعالان در حوزه  فناوری اطلاعات در کشور بوده است و با افتتاح پروژه فیبرنوری در قم امیدواریم این استان مانند گذشته پیشتاز اقتصاد دیجیتال و حوزه تولید محتوای دیجیتال شود.
وزیر ارتباطات در این جلسه خطاب به رییس هیات مدیره شرکت شاتل (مجری فیبرنوری استان قم) تاکید کرد که با افزایش تجهیزات و دستگاه ها در این استان تا سفر رییس جمهوری، هر چه سریعتر کل استان قم را تحت پوشش این پروژه قرار دهند.
وی با اشاره به مصوبه ای قانونی که در بودجه امسال برای تسهیل در اجرای این پروژه آمده است، افزود: این مصوبه برای اجرای سریع این پروژه بسیار کارگشاست و اپراتورهای فعال در پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها با استفاده از ظرفیت این مصوبه می توانند در سال جاری بخش بسیاری از این پروژه را به سرانجام برسانند.
بر اساس این گزارش، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که از شهر قم به صورت آنلاین در جلسه حضور داشت نیز گزارشی از آخرین وضعیت اجرای این پروژه ارائه کرد.
وی با اشاره به اینکه از 7 شهر استان قم 6 شهر به طور کامل تحت پوشش قرار گرفته است، افزود: اجرای پروژه بین شهری در این شهرها نیز تا چند روز آینده به پایان می رسد.
لاجوردی با اشاره به اینکه در شهر قم نیز نیاز به حدود 300 کیلومتر حفاری داریم، تصریح کرد: تاکنون بیش از 250 کیلومتر با شعاع 100 متری منازل و کسب و کارها انجام شده و با افزایش دستگاه ها و تیم های جدید باقی مانده نیز در چند روز آینده به اتمام می رسد.

ارسال نظرات
وبگردی