کد خبر: ۴۰۹۱۲
|
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۷:۵۶

قطعات چینی گوشی جدید هواوی افزایش یافت

تجزیه و بررسی جدیدترین گوشی رده بالای هواوی نشان داد در ساخت آن، قطعات چینی بیشتری از جمله یک تراشه ذخیره‌سازی حافظه فلش جدید و یک پردازنده بهبود بکار رفته که به پیشرفت چین در مسیر خودکفایی فناوری اشاره دارد.

به گزارش نبض فناوری، شرکت تعمیر فناوری آنلاین «آی فیکس ایت» و شرکت «تِک سرچ اینترنشنال»، بنا به درخواست هواوی، به موشکافی گوشی «پورا ۷۰ پرو» هواوی پرداختند و یک تراشه حافظه ناند مشاهده کردند که احتمالا توسط واحد «های سیلیکون» هواوی طراحی شده است. همچنین در ساخت این گوشی، از قطعات متعدد دیگر ساخت شرکت‌های چینی، استفاده شده است.

بازگشت پیروزمندانه هواوی به بازار گوشی‌های هوشمند گران‌قیمت پس از چهار سال تحریم‌های آمریکا، توجه رقبا و سیاستمداران آمریکایی را جلب کرده و به نمادی از اختلافات تجاری فزاینده آمریکا و چین و تلاش چین برای خودکفایی فناوری، تبدیل شده است.

این شرکت‌ها همچنین دریافتند که گوشی‌های «پورا ۷۰» به یک چیپست پردازنده پیشرفته ساخت هواوی به نام Kirin ۹۰۱۰ مجهز هستند که احتمالا تنها یک مدل بهبود یافته از تراشه‌های پیشرفته ساخت چین است که در سری «میت ۶۰» هواوی استفاده شده اند.

شهرام مختاری، تکنسین اصلی «آی فیکس ایت» در این باره گفت: در حالی که نمی‌توانیم درصد دقیقی ارائه کنیم، اما می‌توان گفت که استفاده از قطعات داخلی زیاد است و قطعا بالاتر از   «میت ۶۰» است.

هواوی چهار مدل گوشی هوشمند «پورا ۷۰» را در اواخر آوریل عرضه کرد و این سری به سرعت به فروش رفت. تحلیلگران می گویند که هواوی، احتمالا سهم بیشتری از بازار را از شرکت آمریکایی اپل خواهد گرفت و همزمان، سیاستگذاران در واشنگتن، کارآمدی محدودیتهای آمریکا علیه این غول تجهیزات مخابراتی را زیر سوال می برند.

بر اساس گزارش رویترز، تجزیه و تحلیل قبلی توسط شرکت‌های مانند «تِک اینسایتس» از   «میت ۶۰»که در اوت سال گذشته معرفی شد، نشان داد که این گوشی، از تراشه‌های حافظه DRAM و ناند ساخت شرکت «اس کی هاینیکس» کره جنوبی استفاده می‌کند. این شرکت کره ای در آن زمان اعلام کرد دیگر با هواوی معامله نمی‌کند و تحلیلگران گفتند که این تراشه ها، احتمالا قبلا انبار شده بودند.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی