کد خبر: ۴۰۹۲۴
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۲۳

حذف بوی نامطبوع از فاضلاب شهری

با تولید و عرضه گرانول‌های نانویی شرکت کیمیاگران صنعت امیرکبیر، بوی نامطبوع فاضلاب‌های شهری به حداقل رسیده است.

به گزارش «نبض فناوری»، این شرکت که در حوزه  فیلتراسیون تاسیسات صنعتی و بهداشتی و حذف بوی نامطبوع از فاضلاب شهری فعالیت دارد، طی چند سال گذشته اقدام به تولید گرانول‌های نانویی برای حذف بوی نامطبوع از شبکه فاضلاب شهری کرده است.

سید محسن حسینی راوندی، مدیرعامل شرکت کیمیاگران صنعت امیرکبیر درباره این محصول می‌گوید: «قبل از این که ما این محصول را تولید کنیم، نیاز کشور به چنین محصولاتی از آمریکا یا آلمان و با قیمت‌های ۵ تا ۱۰ برابر بالاتر تامین می‌شد، در حالی که این محصولات خارجی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی داشتند. محصولی که ما تولید کرده‌ایم در جایی که قبلا نمونه خارجی مورد آزمایش قرار گرفته و نتوانسته بود نیازهای صنعت را براورده کند، به کار گرفته شد که نتایج موفقیت‌آمیز به‌دست امد. این محصول کاملا قابل رقابت با نمونه خارجی بوده و حتی در برخی شاخص‌ها از آن‌ها نیز عملکرد بهتری دارد.»

حسینی راوندی می‌گوید: «این محصول براساس نیاز شرکت آب و فاضلاب کشور و با تحقیق و توسعه‌های لازم تولید شده است. هم دربخش فاضلاب‌های شهری و هم صنعتی مورد آزمایش قرا گرفته و تاییدیه‌های لازم برای آن دریافت شده است. بعد از تولید پایلوت، تولید صنعتی آن نیز انجام و در چند تصفیه خانه در کشور مورد استفاده قرار گرفته است.»

وی در مورد استفاده صنعتی این محصول ایرانی گفت: « ما برای شروع کار با چند شرکت داخلی که با چالش واردات محصولات مشابه خارجی روبرو بودند وارد مذاکره شدیم، از طریق بخش توسعه بازار ستاد نانو به این شرکت‌ها معرفی شدیم، رایزنی‌ها آغاز شد، تمام استانداردهای لازم را به این شرکت‌ها ارائه دادیم هر چند که اخذ بعضی از استانداردها بین ۶ ماه تا یک سال زمان نیاز داشت، در نهایت توانستیم کار با این شرکت‌ها را آغاز کنیم.»

وی معتقد است که با گسترش شهرها، تاسیسات تصفیه‌خانه‌ها به شهرها نزدیک شده‌اند و در حال حاضر نارضایتی عمومی یکی از مشکلات تصفیه‌خانه‌ها است. بعد از اجرای این سیستم جدیدی ایرانی و با گذشته نزدیک به سه سال، نارضایتی عمومی برطرف شده است.

مدیرعامل شرکت کیمیاگران صنعت امیرکبیر می‌گوید: «در صورت تامین ملزومات مورد نیاز برای صادرات، می‌توانیم نیم‌نگاهی به بازار صادراتی داشته باشیم. ما مزیت‌های رقابتی خوبی داریم برای مثال این سامانه تا یک سال نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد. مطالعه بازار برای کشورهای همسایه انجام دادیم، جایی که نیاز آن‌ها از طریق اروپا یا امریکا تامین می‌شود که از نظر حمل و نقل خرید از ایران برای آن‌ها مقرون به صرفه‌تر است.»

لازم به ذکر است شرکت کیمیاگران صنعت امیرکبیر در تیرماه ۱۳۸۹ با ایده مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای فیلتراسیون تاسیسات محیط‌های صنعتی و بهداشتی، تحت عنوان «کیمیاگران صنعت امیرکبیر» شروع به فعالیت کرد. در نهایت پس از گذشت سال‌ها تحقیقات گسترده و مشاوره با اساتید برجسته و مجرب دانشگاه کاشان و صنایع منطقه با تیمی متخصص و مجرب از فارغ‌التحصیلان برتر دانشگاه‌های کاشان و تهران، فعالیت‌های خود را در زمینه فیلتراسیون محیط‌های صنعتی و بهداشتی، حذف گردوغبار و آلاینده‌های گازی کارخانجات در کاشان و استان‌های اطراف ادامه داد و آماده خدمات و همکاری با واحدهای صنعتی و تولیدی است.

ارسال نظرات
وبگردی