کد خبر: ۴۰۹۲۵
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۵
به دلیل نقض حق امتیاز اختراع؛

مایکروسافت ۲۴۲ میلیون دلار جریمه شد

هیات منصفه دادگاهی در آمریکا اعلام کرد مایکروسافت باید به دلیل عدم رعایت حق امتیاز اختراع ۲۴۲ میلیون دلار غرامت به شرکت شاکی پرداخت کند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، هیات منصفه دادگاهی در آمریکا اعلام کرد مایکروسافت باید ۲۴۲ میلیون دلار غرامت به شرکت IPA Technologies بپردازد زیرا کورتانا(نرم افزار دستیار مجازی مایکروسافت) حق امتیاز اختراع این شرکت را نقض کرده است.

هیات منطقه پس از محاکمه ای که یک هفته طول کشید، توافق کردند فناوری شناسایی صوت مایکروسافت حق امتیاز اختراع IPA Technologies در حوزه نرم افزار ارتباطات رایانشی نقض می کند.

IPA Technologies یکی از زیرمجموعه های شرکت Wi-LAN است که به طور مشترک به شرکت کانادایی کوارترهیل و همچنین دو شرکت سرمایه گذاری نیز تعلق دارد. سخنگوی مایکروسافت در این باره گفت: ما همچنان معتقدیم مایکروسافت هیچ یک از حق امتیازات اختراع IPA Technologies را نقض نکرده و خواستار تجدیدنظر می شویم.

شرکت شاکی در سال ۲۰۱۸ میلادی به طور رسمی شکایت خود را مطرح و مایکروسافت را به نقض حق امتیاز اختراعات مرتبط با دستیارهای دیجیتال شخصی و ناوبری داده براساس صوت (voice-based data navigation)را نقض کرده است. این پرونده بعدا به یک حق امتیاز اختراع IPA Technologies محدود شد. از سوی دیگر مایکروسافت مدعی شد حق امتیاز ا ختراعی را نقض نکرده است.

این شرکت همچنین از گوگل و آمازون به دلیل استفاده از حق امتیازاتش شکایت کرده است. آمازون در ۲۰۲۱ میلادی برنده پرونده شکایت IPA Technologies شد اما پرونده شکایت از گوگل همچنان ادامه دارد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی