کد خبر: ۴۰۹۴۶
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۳۰
۹ ماه پس از عمل جراحی؛

دریافت کننده پیوند کلیه خوک درگذشت

نخستین دریافت کننده پیوند کلیه مهندسی ژنتیک شده خوک حدود ۲ ماه پس از عمل جراحی فوت کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، آسوشیتدپرس اعلام کرد، ریچارد اسلی من در مارس ۲۰۲۴ میلادی و در سن ۶۲ سالگی پیوند کلیه را در بیمارستان جنرال ماساچوست انجام داد. جراحان معتقد بودند کلیه خوک حداقل ۲ سال در بدن فرد دوام می آورد.

تیم پیوند عضو در بیمارستان مذکور در بیانیه ای از فوت اسلی من ابراز تاسف و اعلام کردند هیچ نشانه ای از مرگ وی در نتیجه پیوند کلیه را رصد نکرده بودند. این مرد اهل ماساچوست نخست فرد زنده ای بود که فرایند مذکور را انجام داد. پیش از آن کلیه خوک به طور موقت در بدن اهداکنندگانی که دچار مرگ مغزی شده بودند، پیوند زده شده بود. البته ۲ مرد که پیوند قلب از خوک انجام داده بودند چند ماه پس از عمل جراحی فوت کردند.

اسلیمن در سال ۲۰۱۸ میلادی در بیمارستان پیوند کلیه انجام داده بود اما با ظهور نشانه هایی از عدم قبول عضو توسط بدنش مجبور به انجام دیالیز شد. پس از ایجاد مشکلاتی در پی دیالیز، پزشکان به وی توصیه کردند پیوند کلیه خوک را انجام دهد.

به گفته خانواده اسلیمن یکی از دلایل وی برای انجام این کار ایجاد امیدواری برای هزاران فردی بود که برای زنده ماندن نیازمند پیوند عضو هستند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی