کد خبر: ۴۰۹۵۹
|
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۰
برای تنظیم التهاب؛

یک مدار جدید در مغز انسان کشف شد

محققان یک مدار مغزی کشف کرده اند که التهاب را در بدن انسان تنظیم می کند و با کمک آن می توان درمان‌های نوینی برای اختلالات ایمنی بدن ابداع کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، اینترستینگ انجینرینگ اعلام کرد، محققان متوجه شده اند نورون ها در ریسه مغز مانند رگولاتورهای التهاب عمل می کنند. آنها می توانند در واکنش به سیگنال هایی که توسط عصب واگ فرستاده می شود، التهاب را افزایش یا کاهش دهند. عصب واگ مجموعه ای از هزاران فیبر عصبی است که مغز را به اعضای داخلی بدن مرتبط می کنند.

تحقیقی جدید روی موش ها نشان داد آسیب ایمنی محیطی به طور قدرتمند محور بدن-مغز را برای تنظیم واکنش های ایمنی فعال می کند. سیتوکین های طرفدار و ضد التهاب با تعداد متفاوتی از اعصاب واگ ارتباط برقرار می کنند تا درباره ایجاد یک واکنش التهابی به مغز اطلاع دهند. در مقابل مغز مسیر واکنش های ایمنی محیطی را به دقت ماژول بندی می کند.

طبق گزارشی که در ژورنال نیچر منتشر شده، محققان از توالی آر ان ای یک سلول استفاده و آن را با عملکرد تصویربرداری ترکیب کردند تا اجزای مدار محور اعصاب-ایمنی را شناسایی کنند و نشان دهند دستکاری گزینشی آنها می تواند به طور موثر واکنش های موثر در التهاب را سرکوب و همزمان وضعیت ضد التهابی را تقویت کند.

هائو چین مولف این پژوهش در این باره می گوید: این مدار مغزی تازه کشف شده، مانند ترموستات به افزایش یا کاهش واکنش های التهابی کمک می کند تا بدن انسان با رفتاری سالم واکنش نشان دهد. با نگاهی به گذشته، منطقی به نظر می رسد که یک سیستم اصلی چنین واکنش حیاتی را کنترل کند. بسیاری از اثرات روان تنی در واقع ممکن است به مدارهای مغزی مرتبط باشند که به بدن فرد چیزی می گویند.

محققان معتقدند استفاده از این مدار جدید مغزی به کشف درمان های نوین برای بسیاری از اختلالات ایمنی بدن منجر می شود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی