کد خبر: ۴۰۹۷۷
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۳۰
رییس جمهوری در بازدید از نمایشگاه محصولات داخلی:

مشارکت وزارت ارتباطات با بخش خصوصی در تولید تجهیزات داخلی چشمگیر و قابل تحسین است

رییس جمهوری، امروز و در حاشیه برگزاری جلسه نظارتی ستاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه برپا شده محصولات داخلی شبکه و تجهیزات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بازدید کرد و در این بازدید مشارکت وزارت ارتباطات با بخش خصوصی در تولید تجهیزات داخلی را چشمگیر و قابل تحسین دانست.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از سایت ریاست جمهوری اعلام کرد، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، صبح امروز (سه‌شنبه) و در آستانه روز جهانی ارتباطات به منظور برگزاری جلسه نظارت ستادی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور یافت و از نمایشگاه تولیدات داخلی تجهیزات شبکه و محصولات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدن کرد و با توضیحات دست‌اندرکاران از جزئیات نتایج خدمات ارائه شده و دستاوردهای حاصله مطلع شد.
در بخش ابتدایی این نمایشگاه ربات‌های هوشمند تجزیه‌گر به نمایش درآمده بود که تا کنون 50 دستگاه از این ربات‌ها در مرکز تجزیه مبادلات پستی به‌کارگیری شده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است با حمایت‌های دولت تعداد این ربات‌ها در آینده نزدیک به 400 دستگاه برسد.
این ربات‌ها کاملا ساخت داخل بود و حاصل 2 سال و نیم تلاش 7 گروه فنی متشکل از 25 نفر از دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف است.
دستاورد بعدی به نمایش درآمده در این نمایشگاه صندوق‌های پستی هوشمند بودند که عملیات دریافت و تحویل مرسولات پستی به واسطه آنها به شکل هوشمند انجام می‌شود.
بر این اساس افراد می‌توانند مرسولات پستی خود را درون این صندوق‌ها قرار داده و اطلاعات مرسوله و آدرس و مشخصات گیرنده را وارد دستگاه کنند تا موزعین پستی مرسوله را به مقصد برسانند. 
همچنین پس از ارسال مرسولات پستی برای افراد و قرار گرفتن آنها در این صندوق‌ها، صاحب مرسوله از طریق یک کد از ارسال آن آگاه شده و با همان کد امکان دریافت مرسوله خود از صندوق‌های هوشمند را دارد. نصب این صندوق‌ها در مجتمع‌های مسکونی،‌ دانشگاه‌ها و مراکز پرتردد آغاز شده و به سرعت در حال توسعه است.
در این نمایشگاه همچنین آخرین تجهیزات فنی ارتباطاتی، فناوری اطلاعاتی و زیرساختی بومی شده نیز به نمایش درآمده است.
بر اساس توافقی که سال گذشته و همزمان با روز جهانی ارتباطات منعقد شده بود، تولیدکنندگان داخلی تجهیزات ارتباطی و زیرساختی با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تولید این تجهیزات را با استانداردها و در تراز کیفیت جهانی بومی‌سازی کرده و به سطح تولید انبوه رساندند.
امروز نیز هم‌زمان با جلسه نظارت ستادی رئیس جمهوری، 11 قرارداد خرید تجهیزات از تولیدکنندگان داخلی از سوی اپراتورهای داخلی به ارزش بیش از 2 هزار میلیارد تومان منعقد ‌شد.

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
وبگردی