کد خبر: ۴۱۰۳۲
|
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۷
با تولید سلاحی جدید؛

انگلیس با امواج الکترومغناطیس پهپادها را نابود می‌کند

انگلیس برای تقویت قابلیت های دفاعی خود مشغول توسعه یک سلاح جدید انرژی هدایت شده (DEW) است. این اسلحه با تابش امواج الکترومغناطیس هواپیما و پهپادها را منفجر می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، هر شلیک این اسلحه 13 سنت هزینه دارد که بسیار ارزان تر از موشک های چند میلیون دلاری است و به همین دلیل قرار است جایگزین آنها شود.

جنگ افزار انرژی هدایت شده یا DEW به سامانه ای گفته می شود که بدون به کارگیری پرتابه، انرژی را به سمت هدف می تاباند تا اثر موردنظر را اعمال کند.

به طور دقیق تر اسلحه انرژی هدایت شده فرکانس رادیوی(RFDEW) بخشی از سیاست دولت انگلیس برای واکنش به تغییر وضعیت ژئوپلتیکی است که سبب شده بودجه دفاعی کشور تا 2030 میلادی به 2.5 درصد GDP این کشور برسد. این تغییر سیاست شامل راه اندازی سریع لیزرها و دیگر تسلیحات انرژی هدایت شده است.

درهر حالRFDEW یک اسلحه انرژی خودکفا است که به وسیله فرد فعال می شود و می تواند تهدیدهای چندگانه راتاطیف یک کیلومتر شناسایی و ردیابی کند. همچنین می توان اسلحه مذکور را روی هرچیزی از کشتی جنگی گرفته تا یک کامیون باری قرار دارد. هدف اصلی توسعه این جنگ افزار پهپادها یا هواپیماهای برقی هستند تا با تابش اشعه های الکترومغناطیسی آنها را منفجر کند.

RFDEWبه عنوان بخشی از پروژه Ealing توسعه یافته و قرار است در سپتامبر آزمایش شود. نتایج این آزمایش برای ارزیابی سیستم تعیین ارتقاهای احتمالی به کار می رود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی