کد خبر: ۴۱۰۶۸
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۰۰

هواوی احتمالاً سیستم‌عامل هارمونی نکست را بدون سازگاری با اندروید در سپتامبر عرضه می‌کند

سیستم‌عامل HarmonyOS NEXT به‌طور کامل هواوی را از اکوسیستم اندروید جدا می‌کند و سازگاری با برنامه‌های آن را از بین می‌برد.

به گزارش «نبض فناوری»، انتظار می‌رود کنفرانس توسعه‌دهندگان هواوی در ماه ژوئن با معرفی نسخه بتای HarmonyOS NEXT همراه باشد که نقطه عطفی برای سیستم‌عامل اختصاصی هواوی است. فعلاً جزئیات زیادی درباره این سیستم‌عامل منتشر نشده است، اما احتمالاً نسخه رسمی این سیستم‌عامل، تقریباً دو ماه بعد، یعنی در ماه سپتامبر (شهریور-مهر 1403) عرضه خواهد شد.
به گزارش گیزموچاینا، منبعی آگاه به‌نام Digital Chat Station ادعا می‌کند که هواوی قصد دارد در نیمه دوم 2024 به‌صورت رسمی HarmonyOS NEXT را برای تمام دستگاه‌های خود ازجمله گوشی‌های پرچمدار، دستگاه‌های تاشو، گوشی‌های میان‌رده، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند عرضه کند.

در اوایل سپتامبر سال جاری میلادی، هواوی قصد دارد پرچمداران جدیدی به‌نام سری میت 70 را عرضه کند. بنابراین در صورت عرضه رسمی سیستم‌عامل هارمونی نکست، این پرچمداران احتمالاً با این سیستم‌عامل عرضه خواهند شد.

از نظر فنی، HarmonyOS NEXT هواوی کاملاً از سیستم‌عامل اندروید جدا است. هارمونی نکست سورس کدهای متن‌باز اندروید (AOSP) را به‌طور کامل کنار می‌گذارد؛ بنابراین کاملاً به هسته هانگ‌منگ و برنامه‌های سیستم خود هواوی متکی است و آن را با برنامه‌های اندروید ناسازگار می‌کند.

هواوی احتمالاً سیستم‌عامل هارمونی نکست را بدون سازگاری با اندروید در سپتامبر عرضه می‌کند

تلاش هواوی برای متقاعدکردن توسعه‌دهندگان به تولید اپلیکیشن‌های HarmonyOS NEXT

باوجود این تغییر، هواوی در متقاعدکردن هزاران شرکت و مؤسسه به‌منظور توسعه برنامه‌های کاربردی برای HarmonyOS NEXT موفق بوده است. این شرکت اعلام کرد که درحال‌حاضر بیش از 4,000 برنامه بومی برای این سیستم‌عامل جدید توسعه یافته و تعداد بیشتری نیز در راه است. این برنامه‌ها دسته‌های مختلفی مانند مسیریابی، اخبار، امور مالی و بازی‌ها را شامل می‌شوند.

هدف رسمی هواوی این است که تا پایان سال 2024، حدود 5,000 برنامه بومی برای این سیستم‌عامل وجود داشته باشد و در چشم‌انداز بلندمدت آن به حدود 500,000 برنامه می‌رسد. برآورده‌شدن این هدف شدیداً به پذیرش توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و میزان رضایت کاربران از کارکردن با این اکوسیستم جدید بستگی دارد.

باید منتظر ماند و دید که هارمونی نکست می‌تواند جایگاه مناسبی در بازار سیستم‌عامل‌های موبایل داشته باشد یا خیر.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی