کد خبر: ۴۱۱۷۸
|
۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۲:۳۰

تنگنای اروپایی برای پیام‌رسان تلگرام

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام ممکن است مشمول قانون سخت‌گیرانه اتحادیه اروپا برای مقابله با پلتفرم‌های آنلاینی شود که برای انتشار محتوای غیرقانونی و مضر، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: رگولاتورهای اتحادیه اروپا مشغول بررسی هستند تا ببینند آیا این سرویس پیام‌رسان، تحت قانون جدید نظارت بر محتوا، باید به عنوان یک پلتفرم آنلاین بزرگ، در نظر گرفته شود.

به گزارش «نبض فناوری» به نقل از ایسنا، اتحادیه اروپا سرگرم مذاکره با تلگرام درباره تعداد کاربران در این بلوک و نحوه تعریف این پلتفرم است که علاوه بر قابلیت پیام‌رسانی، شامل کانال‌های قابل تعقیب است.

سخنگوی کمیسیون اروپا اعلام کرد این کمیسیون مشغول بررسی متدلوژی تلگرام برای شمارش کاربران است و به رصد تحولات بازار ادامه می‌دهد. سخنگوی تلگرام اظهار کرد: این پلتفرم کمتر از ۴۵ میلیون کاربر فعال دارد تا مشمول قانون خدمات دیجیتال شود.

قانون خدمات دیجیتال، در اوایل سال میلادی جاری، در اتحادیه اروپا به اجرا درآمد و شرکت‌های فناوری که از این قانون تخطی کنند، معادل حداکثر ۶ درصد فروش سالانه جهانی خود جریمه می‌شوند یا در صورت تکرار تخلف، با ممنوعیت در این بلوک روبرو خواهند شد.

مقامات اروپایی مدعی هستند تلگرام از سوی طرفداران کرملین برای انتشار اطلاعات غلط درباره موضوعات مختلف از جنگ اوکراین تا مهاجرت و تغییرات اقلیمی استفاده می‌شود و این اواخر، ماموران اطلاعاتی روسیه از تلگرام برای استخدام تبهکاران برای انجام اقدامات خرابکارانه در پایتخت‌های اروپایی استفاده کرده اند.

کایا کالاس، نخست وزیر استونی، اوایل ماه جاری به بلومبرگ گفت: ما تلگرام را پلتفرم به حد کافی بزرگی می‌بینیم و الزامات مشابه فیس‌بوک، ایکس و یوتیوب را باید برای این پیام‌رسان بکار ببریم. وی از کمیسیون اروپا خواست ارزیابی مستقل از اندازه این پلتفرم انجام دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سخنگوی تلگرام گفته است این پلتفرم برای انتشار اطلاعات غلط، موثر نیست زیرا به الگوریتم‌ها متکی نیست و این شرکت روی ابزاری کار می‌کند تا اجازه دهد سازمان‌های راستی آزمایی ملی، اطلاعات تائید شده را به پست‌های مربوط، اضافه کنند.

/ایتنا

برچسب ها: تلگرام اروپا
ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی