کد خبر: ۴۱۱۹۲
|
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۲:۰۰
ChatGPT Edu معرفی شد؛

هوش مصنوعی جدید OpenAI برای دانشگاه‌ها و مدارس

مدل ChatGPT Edu به GPT-4o دسترسی دارد و در تفسیر متن، کدنویسی، ریاضیات و تجزیه‌و‌تحلیل مجموعه داده بهتر از مدل‌های قبلی عمل می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری» OpenAI از نسخه جدید ChatGPT با نام ChatGPT Edu رونمایی کرد که به‌طور خاص برای دانشجویان، دانشگاهیان و اساتید طراحی شده است. به گفته OpenAI، این مدل «برای مراکز آموزشی طراحی شده است که می‌خواهند هوش مصنوعی را به‌طور گسترده‌تری در دسترس دانش‌آموزان و جوامع دانشگاهی خود قرار دهند.»

براساس پست وبلاگ OpenAI، مدل ChatGPT Edu به جدیدترین مدل زبانی بزرگ این شرکت، یعنی GPT-4o دسترسی دارد. OpenAI ادعا می‌کند که این مدل در تفسیر متن، کدنویسی و ریاضیات، تجزیه‌و‌تحلیل مجموعه داده و امکان دسترسی به وب بسیار بهتر از نسخه‌های قبلی خود عمل می‌کند.

ChatGPT Edu؛ هوش مصنوعی مخصوص دانشگاه

ChatGPT Edu همچنین نسبت به نسخه رایگان این مدل، محدودیت پیام بسیار بالاتری دارد و به دانشگاه‌ها اجازه می‌دهد تا GPTهای سفارشی را براساس داده‌های خود بسازند و آن‌ها را در یک فضای کاری با دیگران به اشتراک بگذارند. OpenAI همچنین ادعا کرده که از مکالمات و داده‌های ChatGPT Edu برای آموزش مدل‌های دیگر استفاده نمی‌شود.

در حالی که ChatGPT از همان ابتدا نگرانی‌هایی را در مورد صداقت آکادمیک و سوء استفاده احتمالی در محیط‌های آموزشی به‌همراه داشته است، اما دانشگاه‌ها به مرور زمان هم برای تدریس و هم برای تحقیق به استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی روی آورده‌اند.

OpenAI می‌گوید پس از اطلاع پیداکردن از این موضوع که مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه ایالتی آریزونا و کلمبیا از ChatGPT Enterprise استفاده می‌کنند، شروع به توسعه مدل ChatGPT Edu کرده است.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی