کد خبر: ۴۱۲۸۰
|
۱۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۱:۰۰

اپل احتمالاً هفته آینده از اپلیکیشن جدید مدیریت رمز عبور رونمایی می‌کند

اپل ظاهراً آماده است تا اپلیکیشنی به‌ نام «Passwords» را برای مدیریت رمز عبور و کلیدهای امنیتی معرفی کند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» اپل ظاهراً آماده است تا اپلیکیشنی به‌ نام «Passwords» را برای مدیریت رمز عبور و کلیدهای امنیتی معرفی کند که در آیفون، آیپد، مک، ویژن پرو و کامپیوترهای ویندوزی قابل استفاده خواهد بود.

اپل در حال حاضر به کاربران اجازه می‌دهد تا رمزهای عبور خود را با استفاده از iCloud Keychain در دستگاه‌های خود ذخیره کنند. اپلیکیشن جدید نیز به همان روش، همگام‌سازی خواهد شد، اما دسته‌بندی‌های متفاوتی مانند حساب‌ها، شبکه‌های Wi-Fi و کلیدهای امنیتی خواهد داشت.

بلومبرگ در گزارشی به این موضوع اشاره کرده است که این اپلیکیشن از سیستم‌عامل ویندوز نیز پشتیبانی خواهد کرد، اما هنوز صحبتی از پشتیبانی اندروید نشده است.

اپل احتمالاً هفته آینده از اپلیکیشن جدید مدیریت رمز عبور رونمایی می‌کند

انتظار می‌رود اپلیکیشن جدید Passwords در iOS 18، iPadOS 18 و macOS 15 معرفی شود. به گفته بلومبرگ، «Passwords» قادر به تولید و ذخیره رمزهای عبور خواهد بود و عملکردی مشابه مدیریت رمز عبور LastPass و 1Password خواهد داشت.

ویژگی‌های دیگری که بلومبرگ به آن‌ها اشاره کرده است شامل پر کردن خودکار نام کاربری و رمز عبور می‌شود. همچنین قابلیت ایجاد کدهای تأیید هویت مانند Google Authenticator را دارد.

اپل قرار است در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی (WWDC) که در تاریخ 10 ژوئن برگزار می‌شود، مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را معرفی کند. برخی خبرهای غیررسمی حاکی از آن است که این ویژگی‌ها شامل امکانات جدید هوش مصنوعی برای آیفون در iOS 18 و همچنین به‌روزرسانی‌های عمده برای سیری خواهد بود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی