کد خبر: ۴۱۳۱۹
|
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

جدیدترین و عجیب‌ترین زین دوچرخه ساخته شد

یک مهندس استرالیایی یک زین جدید برای دوچرخه‌ها ساخته است که علاوه بر شمایل عجیب و غریبش ویژگی منحصر به فردی دارد و می‌تواند همزمان با حرکت پاهای دوچرخه‌سوار حرکت کند.

 اگر بخواهیم قسمتی از بدنمان در هنگام کار با یک دستگاه ورزشی درد نگیرد، آن قسمت از بدن نباید به چیزی فشار بیاورد که همراه با آن قسمت حرکت نمی‌کند. همین تفکر الهام‌بخش ساخت یک زین جدید دوچرخه موسوم به وبزرایدر(vabsRider) شده است که دو طرف آن با رکاب زدن دوچرخه‌سوار حرکت می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری» به نقل از نیو اطلس، رابین ماکان که یک مهندس استرالیایی است برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ ایده خود را برای یک زین دوچرخه سازگار با بدن دوچرخه‌سوار مطرح کرد.

او برای توسعه بیشتر این مفهوم با یک طراح صنعتی به نام فیلیپ گیچارد همکاری کرد و سپس به گروه طراحی ویسل(Whistle) مستقر در ملبورن برای تولید یک محصول قابل عرضه به بازار پیوست. وی به همین منظور یک استارت‌آپ به نام آتاراکسی‌بی‌اس‌سی(ataraxyBSC) تاسیس کرد.

این شرکت در وبسایت خود بیان می‌کند که طراحی مبتکرانه این زین دو تکه حرکت تکی پاها و چرخش حول مفاصل ران را در محوری که پدال‌ها پاها را حرکت می‌دهند، امکان‌پذیر می‌کند. در نتیجه با حرکت مستقل زین به همراه پاها به بالا و پایین، دو طرف زین نیروی مضاعف به استخوان ران منتقل می‌کنند و بار را به طور یکنواخت‌تر توزیع می‌کنند.

گفتنی است که پیچ‌های تنظیم کننده در پایه این زین مخصوص، امکان تنظیمات ترکیبی جلو و پشت و ارتفاع را به همراه تنظیمات زاویه و عرض زین فراهم می‌کنند.

در حال حاضر کسانی که مشتاق به داشتن این زین هستند، می‌توانند علاقه خود را از طریق ارسال ایمیل به این شرکت اعلام کنند. البته هنوز درباره قیمت و زمان عرضه آن چیزی اعلام نشده است.

/ایسنا

 

برچسب ها: زن دوچرخه
ارسال نظرات
در مجمع سهامداران تصویب شد؛ تقسیم سود ۸۰ درصدی بابت هر سهم همراه اول
با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت توسعه مدیریت نیکان سپهر و دانشگاه تهران انجام می‌شود: راه‌اندازی رصدخانه فناوری‌های نوین مالی سپهر
وبگردی