کد خبر: ۴۱۳۲۵
|
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۹

فناوری چگونه به تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی کمک می‌کند

دبیر ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته، تکیه بر توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته را سبب تولید محصولات نهایی و میانی متنوعی از متانول دانست و گفت: این محصولات ارزش افزوده بسیار بالایی دارند و نیاز کشور را نیز تأمین می‌کنند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» مصطفی میلانی با اشاره به ظرفیت بالای کشور در تولید محصولاتی نظیر متانول گفت: علیرغم اینکه ایران یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان متانول در دنیاست، اما متأسفانه سهم قابل توجهی از این ماده به صورت خام صادر می‌شود در حالی که با تکمیل زنجیره ارزش و تولید محصولات نهایی، می‌توان ارزش افزوده بسیار بالاتری کسب کرد.

وی ادامه داد: ستاد مواد با حمایت‌های فنی و مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به دنبال تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و جلوگیری از خام فروشی در کشور است و در این راستا نیازمند همکاری و مشارکت فعالان این حوزه هستیم.

لزوم تولید محصولات پتروشیمی با فناوری بالا

دبیر ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته، توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های تولید محصولات پتروشیمی با ارزش افزوده بالا را از برنامه‌های محوری این ستاد برشمرد.

وی تکیه بر توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته را سبب تولید محصولات نهایی و میانی متنوعی از متانول دانست و گفت: این محصولات ارزش افزوده بسیار بالایی دارند و نیاز کشور را نیز تأمین می‌کنند.

به گفته او، ستاد مواد علاوه بر کمک‌های مالی با اتصال زنجیره تأمین و ایجاد ارتباط میان شرکت‌های فناور با صنایع پتروشیمی، زمینه توسعه صنایع پایین‌دستی و جذب سرمایه‌گذاری در این حوزه را فراهم خواهد کرد.

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی