کد خبر: ۴۱۳۳۳
|
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

ربات هوشمند دیوار چین را فتح کرد

یک شرکت چینی از ربات انسان نمای خود در حال پیاده روی روی دیوار چین رونمایی کرد.

به گزارش «نبض فناوری» به نقل از نیواطلس، به تازگی ویدئویی از ربات شرکت چینی «ربات اِرا» در حال فتح یک بنای تاریخی جهانی منتشر شده است. در این ویدئو شرکت سازنده مدعی شده Xbot-L نخستین ربات انسان نمایی است که از دیوار چین بالا می رود.

این ربات برخلاف دیگر ابزارهای انسان نمای مشابه تولید شده، توانایی خود برای راه رفتن به طور مداوم روی دیوار مشهور را نشان می دهد و می تواند از روی برخی سنگفرش های شکسته و سطوح ناهموار آن گذر کند. همچنین این ویدئو نشان می دهد ربات می تواند پله ها را به راحتی بالا برود و حتی هنگامیکه به یکی از برج‌های نگهبانی دیوار می‌رسد، چند حرکت تای‌چی را انجام می‌دهد.

شرکت ربات ارا مدعی است XBot-L نه تنها توانایی برای کنترل خود روی سطوح غیرقابل پیش بینی دیوار عظیم چین بلکه مسیر یابی در برج های نگهبانی کم نور دیوار را دارد. در چنین محیط هایی کمبود نور ممکن است مانع فعالیت ربات های دیگر شود. این امر به فناوری یادگیری تقویتی اختصاصی ربات (RL) مربوط است.

الگوریتم‌های ادراکی RL به تقویت ظرفیت درک و تصمیم‌گیری ربات در مواجهه با سطوح ناآشنا کمک می‌کند.

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی