کد خبر: ۴۱۴۲
|
۲۰ شهريور ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰


شش سهام بزرگ غول‌های فناوری آمریکا پس از صعود چشمگیری که داشتند، بیش از یک تریلیون دلار ریزش داشتند.به گزارش نبض فناوری، اپل که در ۱۹ اوت به ارزش بازار دو تریلیون دلاری دست یافت، با سقوط آن به میزان حدود ۳۲۵ میلیارد دلار در مدت سه روز گذشته مواجه شد. ارزش سرمایه بازار مایکروسافت ۲۱۹ میلیارد دلار، آمازون ۱۹۱ میلیارد دلار و آلفابت ۱۳۵ میلیارد دلار کاهش یافت و تسلا که ارزش سهامش روز سه‌شنبه ۲۱ درصد سقوط کرد و بدترین سقوط روزانه تاریخ خود را تجربه کرد، ۱۰۹ میلیارد دلار ارزش سرمایه بازارش را در سه روز گذشته از دست داده است. ارزش فیس‌بوک هم ۸۹ میلیارد دلار کاهش یافت.

بر اساس گزارش شبکه سی‌ان‌بی‌سی، ارزش غول‌های فناوری در سال میلادی جاری با وجود شیوع ویروس کرونا و بیکاری گسترده، رشد چشمگیری داشته است. سرمایه‌گذاران روی این حساب که غول‌های فناوری با توجه به عظمت و قدرتشان می‌توانند پناه خوبی در برابر رکود ناشی از پاندمی باشند، میلیاردها دلار را به سوی آنها سرازیر کرده‌اند و ارزش این پنج شرکت از ۲۳ مارس مجموعا سه تریلیون دلار افزایش یافته است که تقریبا با مجموع ۵۰ شرکت ارزشمند بعدی شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ برابر شده است. ارزش سهام اپل روزانه 6/8 میلیارد دلار افزایش یافت که بیشتر از ارزش امریکن ایرلاینز بود.

شش شرکت بزرگ فناوری در ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود پنج تریلیون دلار ارزش داشتند، اما مجموع ارزش آنها تا روز سه‌شنبه به 7/1 تریلیون دلار رسید. اگرچه این شرکت‌ها طی چند روز گذشته ضرر هنگفتی را متحمل شدند، اما همچنان ارزش آنها 2/1 تریلیون دلار بیشتر از ابتدای سال است.


برچسب ها: خبر
ارسال نظرات
با ارائه استراتژی های درمانی؛ اپلیکیشن جدید برای مدیریت فشار خون عرضه شد
اداره کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد؛ دستور فوری آمریکا به صرافی‌ های ارز دیجیتال
نیازمندیها