کد خبر: ۴۱۶۳۲
|
۱۵ تير ۱۴۰۳ | ۱۲:۰۱
دهقانی فیروزآبادی:

دانشجویان نقش‌آفرینان اصلی این مرز و بوم هستند

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور در مراسم دانش‌آموختگی فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف دانشجویان را نقش آفرینان اصلی این مرز و بوم خواند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور در آیین دانش‌آموختگی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشگاه صنعتی شریف ضمن عرض تبریک موفقیت دانش آموختگان در اتمام دوره تحصیلی، دانشجویان را نقش آفرینان اصلی این مرز و بوم خواند و اظهار کرد: از جمله افرادی که به گردن شما دانشجویان، برای اینجا بودنتان، حق دارند پدر و مادر شما هستند.

وی ادامه داد: پدر و مادر اول، پدر و مادری هستند که نوزاد را از عالم رحم به عالم دنیا آوردند؛ پدرو مادر دوم، استادانی هستند که دانشجویان را از تاریکی جهل به روشنایی دنیای علم هدایت کردند و پدر و مادر سوم، پدرو مادری هستند که به شما همسر خواهند داد؛ پدر و مادری که جوانان را از تاریکی تنهایی به روشنایی انس و محبت می‌رسانند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه مضاف بر سه پدر و مادری که از آنها یاد شد؛ همه ما مادری داریم که سال‌هاست با آب، خاک و هوای خود برای حفظ ما زحمت کشیده است، تصریح کرد: مادر زحمت‌کش چهارم همه‌ ما، ایران است؛ ایرانی که با تمام دردهایش مام وطن نخبگان ایرانی است؛ از دردهای مادر چهارم خود خسته نشوید و برای حفظ آن زحمت بکشید، زیرا ایران مقدس‌ترین خاک‌ در تمام دنیا است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در پایان سخنان خود، دانشگاه صنعتی شریف را یکی از دانشگاه‌های برتر صنعتی دنیا برشمرد و اظهار کرد: این دانشگاه بی شک بهترین استادان دنیا را دارد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، تقدیر از اعضای هیات علمی و دانش آموختگان برتر آموزشی و سخنرانی یکی از دانش‌ آموختگان برجسته دانشگاه، از دیگر برنامه‌های آیین دانش‌آموختگی امسال بود.

ارسال نظرات
در مجمع سهامداران تصویب شد؛ تقسیم سود ۸۰ درصدی بابت هر سهم همراه اول
با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت توسعه مدیریت نیکان سپهر و دانشگاه تهران انجام می‌شود: راه‌اندازی رصدخانه فناوری‌های نوین مالی سپهر
وبگردی