کد خبر: ۴۱۶۷۱
|
۱۸ تير ۱۴۰۳ | ۱۵:۱۶

مجمع عمومی سالیانه آسیاتک با حضور سهامداران برگزار شد

صبح امروز مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت انتقال داده‌های آسیاتک به حضور ۶۷ درصدی اعضا برگزار شد و در پایان سود تقسیمی شرکت بر هر سهام نیز ۲۰۰ ریال تعیین گردید.

مجمع عمومی عادی سالیانه آسیاتک

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری»، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت انتقال داده‌های آسیاتک با حضور سهامداران حقوقی و حقیقی این شرکت در شرکت رایمون برگزار گردید. 

در ابتدای جلسه و تعیین اعضا مجمع، محمد علی یوسفی زاده مدیرعامل شرکت آسیاتک به ایراد سخنانی در خصوص وضعیت شرکت از لحاظ سبد محصولات و برنامه‌های آینده پرداخت و اظهار امیدواری کرد که این شرکت در آینده نزدیک چشم انداز بسیار خوبی خواهد داشت.

یوسفی زاده درباره وضعیت این شرکت و گزارش عملیاتی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ گفت: از سال ۱۳۸۲ شرکت آسیاتک با ارائه خدمات تجاری و خانگی در حوزه ارتباطات و خدمات ارتباطی و اینترنت حضور مستمر دارد و عمده فعالیت آن توسعه بر پلت فرم خدمات ابری بوده است. همچنین بر طبق موضوع اعلامی در مجامع گذشته که تفاهم نامه‌ای با وزارت ارتباطات برای توسعه دستری کسب و کار‌ها داشتیم، منتهی به این شد که در سال ۱۴۰۲ الحاقیه جامعی را کسب کردیم تا بتوانیم اجرای پروژه فیبر نوری را در استان‌ها عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: بنا داریم در سا ل ۱۴۰۳ ادامه پروژه‌های توسعه فیبر نوری و عملیات آن را دنبال کنیم و طبعا زیرساخت آن طول می‌کشد و برنامه آن هوشمندسازی و ایجاد شبکه خصوصی است که توسعه این مهم از بهترین اتفاق‌هایی است که در دنیا نیز دنبال می‌شود و آسیاتک پیشرو و پیشنهاد دهنده پیاده سازی این تکنولوژی با مشارکت وزارت ارتباطات است.

محصولات و سرویس‌های جدید آسیاتک

یوسفی زاده در بخشی از سخنان خود در زمینه محصولات و سرویس‌های آسیاتک در یک نگاه بیان کرد: راه اندازی فیبرنوری در کل کشور با برنامه ریزی اولیه برای ایجاد نزدیک به ۳ میلیون پورت، شبکه توزیع محتوا (CDN) و ارائه خدمات آن، رایانش ابری و ارائه راهکار‌های نوین کاربردی در حوزه‌ها یخدمات ابری نرم افزار از جمله Cloud gamming و توسعه خدمات FMC در سراسر کشور که مبتنی بر هوش مصنوعی از جمله اقدامات این شرکت است.

پروژه‌های در جریان و آتی آسیاتک

یوسفی زاده درباره پروژه‌هایی که در حال حاضر در آسیاتک دنبال می‌شود و یا قرار است در آینده عملیاتی شوند اظهار کرد: پروژه‌های در جریان و پروژه‌های آتی این شرکت عبارتند از توسعه خدمات پهن باند ثابت که بهره برداری آن در سال‌های ۱۴۰۳ تا ۱۴۰۵ در ۱۱۵ شهر و ۱۲ استان است و نزدیک به ۳ میلیون خانوار را پوشش می‌دهد.

وی ادامه داد: خدمات مرکز داده و خدمات ابری پیام (فاز اول) که در سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می‌رسد با ظرفیت ۱۰۰۰ رک در ۲ فاز ۵۰۰ رکی است. کاربری این پروژه ارائه خدمات حوزه IDC و کلیه خدمات ابری است.

یوسفی زاده تولید و توسعه نرم افزار‌های کاربردی صنعت را به عنوان پروژه دیگری در آسیاتک یاد کرد و گفت: این پروژه در سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می‌رسد و توسعه انواع سامانه‌های عملیاتی و کسب و کار اعم از سامانه پشتیبانی کسب و کار (BSS) و سامانه پشتیبانی عملیات (OSS) و سایر اپلیکیشن‌های کسب و کار است.

مدیرعامل آسیاتک افزود: همچنین دیتاسنتر ماکو با ظرفیت ۱۰۰۰ رک در ۴ فاز ۲۵۰ رکی در سال ۱۴۰۴ به بهربرداری می‌رسد. کاربری آن سرمایه گذاری در احداث و راه اندازی ساختمان و زیرساخت فیزیکی مرکز داده در منطقه آزاد ماکو جهت ارائه خدمات حوزه IDC و کلیه خدمات ابری است.

یوسفی زاده ادامه داد: تحقیق و توسعه پروژه اینترنت FTT-۵G در سطح ملی (اخذ پروانه UNSP) از دیگر پروژه‌های شرکت آسیاتک است که در سال ۱۴۰۴ با ظرفیت اتصال ۱۶۰ هزار کاربر و ایجاد پوشش ۸۳۰ هزار خانوار در سال ۱۴۰۴ به بهره برداری می‌رسد. هدف از این پروژه ایجاد پوشش اینترنتی با تکنولوژی FTT-۵G در شهر‌هایی با جمعیت خانوار کمتر از ۳۰ هزار خانوار توسط پوشش رادیویی ۵G و تجربه معادل استفاده از فیبر نوری (FTTH) خواهد بود.

روند سهم بازار در آسیاتک

مدیرعامل آسیاتک در مورد سهم بازار این شرکت در سال ۱۴۰۲ بیان کرد: بر اساس گزارش شرکت ارتباطات رادیویی که تا پایان پاییز ۱۴۰۲ است سهم بازار آسیاتک در ۶ ماهه سال ۱۴۰۲، ۱۲ درصد از سهم کل بازار است که این در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۲ بیش از این رقم است. همچنین در بین دیگر شرکت‌ها ۳۵ درصد اعلام شده است.

یوسفی زاده گفت: روند رشد شرکت در بین سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به ترتیب ۲۸.۹، ۳۱.۲ و ۳۳ درصد رشد از سهم بازار شرکت‌های خصوصی بوده است. 

وی درباره درآمد شرکت نیز بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲ رشد درآمد شرکت رشد ۶۲ درصدی دارد که پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۰۳ این رشد به ۵۲ درصد برسد. همچنین سود خالص شرکت از سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲ درحدود ۱۲۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آسیاتک پس از گزارش مدیرعامل و قرائت صورت‌های مالی به پرسش و پاسخ سهامداران پرداخته شد و اعضا مجمع و مدیرعامل شرکت به تمام پرسش سهامداران به دقت پاسخ دادند و در نهایت نیز با تصویب صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ سود تخصیص یافته به سهامداران ۲۰۰ ریال و با تایید سهامداران به تصویب رسید.

مجمع عمومی سالیانه آسیاتک با حضور سهامداران برگزار شد

ارسال نظرات
در مجمع سهامداران تصویب شد؛ تقسیم سود ۸۰ درصدی بابت هر سهم همراه اول
با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت توسعه مدیریت نیکان سپهر و دانشگاه تهران انجام می‌شود: راه‌اندازی رصدخانه فناوری‌های نوین مالی سپهر
وبگردی