کد خبر: ۴۵۶۷
|
۳۰ شهريور ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۰
هنگامی که شما در مایکروسافت اج هستید و روی یکی از تب‌ها بدون اینکه کلیک کنید، بروید شاهد یک پیش‌نمایش از آن تب خواهید بود. گاهی‌اوقات شما دوست ندارید چنین قابلیتی را در مرورگر مایکروسافت داشته باشید ، تنها با اضافه‌کردن و تغییر در ریجستری ویندوز  می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

آموزش غیرفعال‌کردن پیش‌نمایش تب‌ها در مایکروسافت اج

ابتدا کلیدهای ترکیبی  Windows + R را فشار دهید تا Run باز شود.

دقت کنید، منظور از  Windowsهمان کلیدی که در کنار Alt و Ctrl وجود دارد که معمولا لوگوی ویندوز روی آن درج شده است.

حال کلمه Regedit را تایپ کرده و دکمه Enter را بزنید، به این صورت وارد ادیتور ریجستری سیستم می‌شوید.

پس از واردشدن به صفحه ریجستری، مسیر زیر را دنبال کنید: HKEY_CURRENT_USER\ SOFTWARE \Classes\LocalSettings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ AppContainer\Storage\ microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\ MicrosoftEdge \ TabbedBrowsing

سپس در فضای خالی راست‌کلیک کنید، گزینه new را انتخاب کنید، DWORD (32-bit) Value را انتخاب و نام آن را Tab peel Enabled بگذارید. در نهایت روی آن دبل کلیک کنید و پس از باز شدن، در قسمت Value data  مقدار 0 (صفر) را وارد کنید. پنجره را ببندید، مایکروسافت اج را مجدا اجرا کنید.

لازم به یادآوری است، اگرروزی مجدد خواستید از این قابلیت استفاده کنید، همین مسیر را دوباره دنبال کنید و  مقدار Value data را از صفر به یک تغییر دهید.

روش ریست‌کردن مرورگر اچ

مرورگر Microsoft Edge در حال حاضر، یک تازه کار محسوب شده و دارای باگ‌ها و مشکلات نرم‌افزاری زیادی است. همین امر باعث شده که بیشتر کاربران پس از گذشت مدتی از نصب ویندوز ۱۰، با مرورگر اج دچار مشکلاتی مانند  افت عملکرد، کرش‌کردن، ظهور تبلیغات غیرعادی و مرموز، نوار ابزار یا صفحه‌های فرعی (پاپ‌آپ‌) شود، بنابراین برای رفع مشکلات موجود، نیازمند ریست‌کردن (بازنشانی تنظیمات اولیه) مایکروسافت اج هستید.

در گام اول، به بخش تنظیمات مربوط به مرورگر اج، بروید و گزینه‌ Settings را انتخاب کنید. در ر زیرمجموعه بخش Clear browsing data، ابتدا روی عبارت‌های Choose what to clear و Show more کلیک کرده و سپس همه‌ انواع داده‌های قابل انتخاب را تیک بزنید و روی Clear کلیک کنید. حال باید رایانه‌ خود را از نو راه‌اندازی کرده و مرورگر مایکروسافت اج را دوباره اجرا کنید.

 چگونه می‌توان تم تاریک را در Microsoft Edge فعال کرد؟

برای فعال‌کردن تم تاریک در مرورگر جدید Microsoft Edge مبتنی بر Chromium، روی دکمه منو بروید و Settings را انتخاب کنید. دسته Appearance را در سمت چپ صفحه تنظیمات برگزیده و روی کادر   Theme در قسمت Customize browser کلیک کرده  و  Dark را انتخاب کنید.

به‌طور پیش‌فرض، Edge روی Light تنظیم شده است. همچنین می‌توانید گزینه System default را انتخاب کنید و مرورگر اج گزینه Windows theme را که در برنامه تنظیمات انتخاب کرده‌اید، دنبال می‌کند.
ارسال نظرات
نیازمندیها