کد خبر: ۶۴۰۰
|
۰۵ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۲
به تازگی مشخص شده که برای شارژ سریع آیفون 12 باید شارژرهای سریع جدید اپل خریداری شوید و شارژرهای سریع نسل قبلی برای گوشی‌های این نسل کاربرد نخواهد داشت.

به گزارش نبض فناوری ، زمانیکه اپل در رویداد اخیر خود اعلام کرد گوشی‌های سری آیفون 12 را بدون شارژر در درون جعبه راهی بازار خواهد کرد و دلیل این موضوع را کمک به محیط زیست و کاهش تولید زباله‌های الکترونیکی عنوان کرد، همه ما ایرانی‌های بدبین خطاب به اپل یک جمله گفتیم: “آره جون خودت!”. البته ما تنها کسانی نبودیم که می‌دانستیم اپل فارغ از محیط زیست و زمین سبز، به فکر اهداف مالی خود نیز بوده تلاش می‌کند تا با فروش شارژرهای جداگانه، سود بیشتری برای خود به جیب بزند. اما حالا ابعاد جدیدی از این ماجرا برای ما نمایان شده است.

یکی از استدلال‌های اپل برای حذف شارژر این بود که بیشتر مردم شارژرهای قدیمی خود را هنوز در اختیار دارند. البته بد نیست بدانید که فقط آیفون‌های 11 اپل بودند که با شارژرهای USB-C راهی بازار شده بودند. اما حالا مشخص شده که حتی همان شارژرها هم به درد شارژ سریع آیفون 12 نمی‌خورند.

خرید جداگانه شارژ سریع آیفون 12


آیفون 11 با بریک شارژر 18 وات USB-C ارائه شده که به نظر می‌رسید برای شارژ آیفون 12 مناسب باشد. اما طبق اسنادی که در ادامه مشاهده می‌کنید، برای اینکه آیفون 12 سریع شارژر شود به یک شارژر 20 وات نیاز دارد. اگر هنوز متوجه نشده‌اید که ماجرا از چه قرار است، باید بگوییم یعنی زمانیکه شارژر 18 وات آیفون 11 را به آیفون 12 متصل می‌کنید، این گوشی با سرعت شارژ نخواهد شد. هنوز مشخص نیست که سرعت شارژ چه اندازه است، اما می‌تواند همان 5 وات پیش‌فرض باشد.

شارژ سریع آیفون 12


به عبارت دیگر، کاربران گوشی‌های جدید اپل، برای شارژ سریع دستگاه خود باید یک بار دیگر سری به فروشگاه زده و یک شارژر 20 وات خریداری کنند. واضح است که این اتفاق نه تنها کمکی به محیط زیست نمی‌کند، بلکه فقط سود خوبی برای اپل به همراه خواهد آورد.
ارسال نظرات
توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد؛ پیش بینی حرکت بعدی یک جسم قبل از وقوع آن
توسط تسلا منتشر شد؛ تولید جذاب باتری+فیلم
محققان آمریکایی خبر دادند؛ تحول در باتری خودروهای الکتریکی
پروژه بلواسکای؛ پروتکل غیرمتمرکز توییتر که شبکه‌های اجتماعی را متحول می‌کند Bluesky چیست؟
با ایده جالب نیسان دفترکارخود را در هرجایی به پا کنید کار در خانه را فراموش کنید!+فیلم
نیازمندیها