کد خبر: ۸۷۱۶
|
۰۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۸:۱۰ 


 

 

 

 

 
فرودگاه بین المللی آلبانی در نیویورک ایالات متحده آمریکا برای ایجاد حس اطمینان و اعتماد در میان مسافران خود، اپلیکیشن ویژه ای را طراحی کرده است. این اپلیکیشن منحصر بفرد که در بستر بلاک چین طراحی و اجرا شده است اطلاعات مرتبط با پاکیزگی سطوح کاربری فرودگاه را در اختیار مسافران قرار می دهد.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ این اپلیکیشن به مسافران فرودگاه این اطمینان را می دهد که سطوح و وسایل کاربری فرودگاه از لحاظ بهداشتی ضدعفونی شده اند و خطری بابت انتقال ویروس وجود ندارد.

مسافران می توانند با اسکن کد پاسخ سریع (QR) درج شده روی سطوح فرودگاه بابت وضعیت ضدعفونی و پاکیزگی آنها اطلاعات جامعی بدست آورند


مسافران می توانند با اسکن کد پاسخ سریع (QR) درج شده روی سطوح فرودگاه بابت وضعیت ضدعفونی و پاکیزگی آنها اطلاعات جامعی بدست آورند.

این اپلیکیشن همچنین این امکان را برای مسافران فراهم ساخته تا آنها بتوانند نظرات، پیشنهادات و مشاهدات خود در ارتباط با چگونگی ضد عفونی و وضعیت پاکیزگی سطوح را اعلام کنند. به گزارش مقامات ارشد اجرایی فرودگاه نیویورک، بیش از ۴۵ سطح کاربری در سرتاسر فرودگاه با استفاده از کدهای پاسخ سریع نشانه گذاری شده اند.

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد سازوکارهای هوشمند ردگیری ویروس کرونا، باعث شده است حس اعتماد و اطمینان نسبت به خطوط هوایی دوباره در بین مسافران احیا شود


به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا بسیاری از شرکت های هواپیمایی در سرتاسر جهان با بحران مالی روبرو شده اند.

به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا بسیاری از شرکت های هواپیمایی در سرتاسر جهان با بحران مالی روبرو شده اند. تکنولوژی بلاک چین با ایجاد سازوکارهای هوشمند ردگیری ویروس کرونا، باعث شده است حس اعتماد و اطمینان نسبت به خطوط هوایی دوباره در بین مسافران احیا شود.

گذرنامه های سلامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین از گسترش ویروس کرونا جلوگیری می کنند


گذرنامه های سلامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین از گسترش ویروس کرونا جلوگیری می کنند

یکی از موارد پرکاربرد استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا، ایجاد گذرنامه های سلامت عمومی است. مطابق گذرنامه های سلامت، مسافران باید پیش از سفر، اطلاعات مرتبط با وضعیت سلامت خود را به صورت غیر متمرکز در اختیار مراجع رسمی خطوط هواپیمایی قرار دهند. در صورتیکه هویت سلامت آنها احراز شود؛ مسافران می توانند به سفر خود ادامه دهند، در غیر اینصورت اگر ناقل بیماری بوده و یا مبتلا به آن باشند، از ادامه سفر منع شده و برای پیگیری روند درمان به مراکز پزشکی و بیمارستانی معرفی می شوند.ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها