کد خبر: ۸۸۵۳
|
۰۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۵
گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد

غول تکنولوژی آمریکایی در اوایل سال جاری میلادی بود که در متنی، اعلام کرده که تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۱ که مصادف خواهد شد با ۲۴ تیر ۱۴۰۰، آخرین به‌روزرسانی مرورگر کروم برای ویندوز ۷ عرضه خواهد شد. حالا این کمپانی نظر خود را تغییر داده و قرار است تا تاریخ ۲۵ دی ۱۴۰۰ (۱۵ ژانویه ۲۰۲۲) از مرورگر کروم در این سیستم‌عامل پشتیبانی کند.

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ گوگل در بیانیه‌ی خود دلیلش را چنین بیان کرده‌ که کسب‌وکارهایی که در حوزه IT فعالیت می‌کنند به دلیل اپیدمی کرونا آسیب‌های بسیاری را متحمل شده و به دلیل دورکاری‌ و تغییرات گسترده در محیط کار، با چالش‌های زیادی روبه‌رو شده‌اند. در ادامه این صحبت‌ها گفته شده است که برخی شرکت‌ها مجبور شده‌اند به پروژه‌های مهمتری بپردازند و برنامه‌های پیش‌روی خود را تغییر دهند.

ویندوز 7 یکی از سیستم‌عامل‌های قدرتمند است که سالهای طولانی است که کاربران از آن استفاده میکنند و نزدیک به یک دهه از ورود آن به بازار می‌گذرد. با این حال بسیاری از مشتریان سازمانی قصد مهاجرت به ویندوز 10 را ندارد و همچنان از این سیستم‌عامل بهره می‌برند. همین موارد باعث شده که گوگل به بازخورد مشتریان سازمانی خود توجه کند.

 


299d306cca_112565_google-chrome-63.jpg
-

 
براساس اطلاعاتی که خود شرکت گوگل ارائه کرده است هنوز 22 درصد کاربران سازمانی از ویندوز 7 استفاده می‌کنند و هنوز تصمیمی به ارتقا یا تغییر در آن نگرفته‌اند. باید به این موضوع و شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا توجه کنیم که نشان از آن دارد که در آینده نزدیک با کاهش چشمگیر سهم این سیستم عامل قدیمی روبه‌رو نخواهیم شد.

به نظر میرسد که گوگل به این امید است که با تمدید این مدت زمان، مشتریان سازمانی که هنوز تصمیم کافی برای ارتقای سیستم عامل قدیمی خود در نظر نگرفتند زمان این تغییرات را داشته باشند. مایکروسافت از ۲۴ دی ۱۳۹۸ (۱۴ ژانویه ۲۰۲۰) انتشار آپدیت‌های امنیتی برای ویندوز ۷ را متوقف کرده، هرچند شرکت‌ها می‌توانند با پرداخت هزینه تا سال ۲۰۲۳ برای این سیستم عامل بروزرسانی دریافت کنند.
ارسال نظرات
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها