کد خبر: ۹۸۰۱
|
۱۴ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۱


 

 


اطلاعات منتشر شده از سیستم عامل iOS خبر از وجود یک نقص سخت افزاری در بخش وای فای این سیستم عامل می‌دهد.

  

به گزارش «نبض‌فناوری»؛ شرکت اپل همواره به امنیت بسیار بالای محصولات خود و همچنین رعایت حریم شخصی کاربرانش شهرت داشته است؛ اما ظاهرا این شرکت بزرگ در بروزرسانی‌های اخیر خود باعث به وجود آمدن مشکلی شده است که به هکرها امکان دسترسی به اطلاعات کل دستگاه از طریق شبکه WiFi را می‌دهد. این موضوع توسط یکی از افراد ماهر در موضوع امنیت شبکه در فضای مجازی منتشر شده و وی در این رابطه اعلام کرد که ایرادی در گوشی‌های آیفون پیدا کرده است که باعث می‌شود هکرها بتوانند به تمامی آیفون‌های موجود در اطراف خود دسترسی پیدا کنند.

این هکر همچنین اعلام کرد توانسته است تمامی عکس‌های موجود در گالری آیفون‌های موجود در اطرف خود را مشاهده و حتی برخی از آن‌ها را برای خود ذخیره کند؛ گفتنی است این فرد به ایمیل‌ها و پیام‌های خصوصی کاربران نیز دسترسی پیدا کرده و به نوعی گوشی کاربران را از دور کنترل کرده است.

باگ امنیتی آیفون امکان

نحوه دسترسی هکرها به اطلاعات آیفون


هکرها برای استفاده از این نقص امنیتی احتیاج به اتصال به شبکه وای فای متصل به یک گوشی آیفون خواهند بود که پیدا کردن رمز شبکه وای فای یک مودم برای یک هکر کار بسیار ساده‌ای است. هکرها پس از اتصال به شبکه وای فای مشترک با گوشی کاربر، شروع به استخراج اطلاعات موجود در گوشی فرد قربانی خواهند کرد.

در اوایل سال جاری نیز سیستم عامل iOS با مشکلی در کد نویسی پایه خود مواجه شد، اما اوایل امسال زمانی بود که اپل وجود این مشکل را اعلام کرد و مشخص نیست از چه زمان یاین مشکل روی سیستم عامل این شرکت وجود داشته و تاکنون چند هکر از آن استفاده کرده‌اند. با این حال باید منتظر بود و دید در بروزرسانی آینده شرکت اپل این مشکل حل خواهد شد یا همچنان اپل قصد بی توجهی به این باگ امنیتی را دارد.
ارسال نظرات
در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اجرا می شود؛ بررسی تغییرات ژنومیکی و ساختار جمعیتی گوسفندان ایران
رییس دانشگاه امیرکبیر در مراسم افتتاح ابررایانه "سیمرغ" اعلام کرد راه اندازی "سیمرغ" با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردی
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران: جعبه ابزار را برای دستگاه‌های دولتی ساخته‌ایم
محمدجواد آذری‌جهرمی: «سرِکار گذاشتن یا ایجاد کار»
انجمن واردکنندگان موبایل: موبایل به کف قیمت رسید
نیازمندیها