کد خبر: ۹۸۴۰
|
۱۵ آذر ۱۳۹۹ | ۰۴:۵۴به گزارش «نبض‌فناوری»؛ از سال ۲۰۲۲ به این سو حدود ۳۰۰ خانه در اسکاتلند به جای گاز طبیعی با هیدروژن گرم خواهند شد و از همین گاز نیز برای پخت و پز استفاده خواهد کرد.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، شرکت اس جی ان که گاز طبیعی را در انگلیس تولید می‌کند، از موافقت خود با توزیع هیدروژن به عنوان یک گاز طبیعی سازگار با محیط زیست در ۳۰۰ منزل در اسکاتلند خبر داده است.


طرح یادشده در منطقه لونموث به اجرا درمی‌آید و تولید هیدروژن مورد نیاز در یک کارخانه الکترولیز صورت می‌گیرد. در این کارخانه از یک توربین بادی برای تأمین برق مورد نیاز به منظور جدا کردن گاز از آب استفاده می‌شود.


استفاده و مصرف هیدروژن در ابتدای اجرای این طرح در منازل رایگان خواهد بود. عملیاتی شدن این طرح و استفاده گسترده‌تر از آن در انگلیس تا مارس سال ۲۰۲۷ طول خواهد کشید.


قرار است اداره گاز و برق انگلیس بودجه‌ای ۱۸ میلیون پوندی را به پشتیبانی از این طرح و توسعه آن اختصاص دهد. دولت اسکاتلند نیز ۶.۹ میلیون پوند را به طور جداگانه به طرح یادشده اختصاص خواهد داد.


دولت انگلیس قصد دارد میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال ۲۰۵۰ به صفر برساند. مقامات اسکاتلندی نیز امیدوارند تا سال ۲۰۴۵ به همین هدف دست یابند. نصب و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز بدین منظور تا قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز می‌شود.
ارسال نظرات
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها