کد خبر: ۹۹۴۲
|
۱۶ آذر ۱۳۹۹ | ۰۵:۱۴به گزارش «نبض‌فناوری»؛ کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا احتمالا تجزیه شرکت های بزرگ فناوری در این قاره را آخرین اقدام ممکن برای اصلاح وضعیت بازار دانست.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، مارگرت وستاگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا در سخنرانی کنفرانس مجازی اجلاس وب گفت: تجزیه شرکت های بزرگ فناوری امکان پذیر است. اگر کسی کاری غیرقانونی انجام دهد که خسارت بار باشد و فقط با تجزیه ساختاری بتوان آن را جبران کرد و اگر این تجزیه تنها راه بازگشت بازار به حالت قبل باشد، آن را انجام خواهیم داد.

وستاگر اضافه کرد تجزیه شرکت های بزرگ فناوری را به عنوان آخرین اقدام ممکن برای اصلاح وضعیت در نظر می گیرد. قبل از آن باید اقدامات دیگر آزمایش شود.

کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا همچنین تاثیرگذاری درخواست های حقوقی برای تجزیه شرکت های بزرگ فناوری را زیر سوال برد. او در این باره افزود: باید این موضوع را در نظر گرفت که آیا چنین اقدامی در آینده قابل پیش بینی و در بازار انجام پذیر است یا خیر چون به طور واضح باید مدت زمان زیادی را صرف دادگاه ها و دعوی حقوقی کرد.

هم اکنون  در اروپا و آمریکا بحث تجزیه شرکت های بزرگ مانند فیس بوک، گوگل و آمازون بسیار داغ است زیرا منتقدان معتقدند این ماهیت ها با سلطه بر بازار اجازه نمی دهند شرکت های کوچک رشد کنند.


ارسال نظرات
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها