کد خبر: ۱۳۷۶۷
|
۳۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴
محققان آمریکایی خبر دادند؛
باتری ارزان خودروهای الکتریکی معرفی شده توسط محققان به سرعت شارژ می شود.

تحول در باتری خودروهای الکتریکی

به گزارش «نبض فناوری»، تیمی از مهندسان به دنبال باتری های فسفات آهن لیتیوم هستند؛ که برد آنها 250 مایل با توانایی شارژ 10 دقیقه ای است.

دانشمندان باتری کاملاً هوشمندانه ای را برای وسایل نقلیه الکتریکی در بازار انبوه با برابری هزینه موتورهای احتراقی معرفی کردند.

 مدیر مرکز موتور الکتروشیمیایی در ایالت پن گفت:« دیگر هیچ نگرانی در مورد تمام شدن شارژ وجود ندارد و این باتری مقرون به صرفه است.»

محققان همچنین گفتند که باتری باید در طول عمر خود برای طی مسافت 2 میلیون مایل کافی باشد.

نتایج این تحقیق که در«Nature Energy» منتشر شد نشان داد کلید شارژ مجدد طولانی مدت و سریع، توانایی باتری در گرم شدن تا دمای 140 درجه فارنهایت برای شارژ و تخلیه و سپس سرد شدن آن است.

این باتری از رویکرد خود گرم کننده استفاده می کند؛ که قبلاً توسط این محققان توسعه یافته بود.

باتری خود گرم شونده از ورقه نازک نیکل استفاده می کند که انتهای آن به ترمینال منفی متصل است و سر دیگر آن در خارج از سلول گسترش یافته و ترمینال سومی را ایجاد می کند.

هنگامی که الکترون ها جریان می یابند، به سرعت فویل نیکل و قسمت داخلی باتری را گرم می کند. هنگامی که دمای داخلی باتری 140 درجه فارنهایت است، سوئیچ باز می شود و باتری آماده برای شارژ سریع یا تخلیه است.

ارسال نظرات
همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد انعقاد دو تفاهم نامه همکاری برای توسعه هوش مصنوعی
نیازمندیها