کد خبر: ۱۴۲۴۸
|
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۰
هشدار!
شواهد نشان داده که هکرها با استفاده از توییت های حاوی کلمات ترسناک و خشن به دنبال پخش آنلاین ویروس های مخرب خود هستند.

توییتری ها مراقب ویروس مخرب باشید

به گزارش «نبض فناوری»، تحقیقات جدید نشان داده که مجرمان اینترنتی در حال شکار احساسات ترس برای انتشار ویروس های خطرناک و جاسوسی در توییتر هستند.

دانشمندان دانشگاه کاردیف برای اولین بار نشان داده اند که توییت های حاوی پیوندهای مخرب احتمالاً حاوی احساسات منفی هستند و این محتوای توییت است (برخلاف تعداد) احتمال پسندیدن و به اشتراک گذاری آن را افزایش می دهد.

مجرمان اینترنتی به طور فزاینده ای از این روش که به « drive-by download attack» معروف است، برای پنهان کردن یک URL مخرب در توییت فریبنده، کلیک و هدایت کاربران به یک صفحه وب مخرب استفاده می کنند.

هنگامی که سیستم کاربر آلوده شد، اطلاعات حساس در معرض کاربران غیر مجاز قرار می گیرد و می توان از دستگاه های آنها برای انجام حملات بعدی استفاده کرد.

نتایج نشان می دهد حتی با اقدامات امنیتی توییتر، URL های مخرب همچنان کار خود را می کنند و این شکاف به اندازه کافی بزرگ است که در مدت زمان کوتاهی میلیون ها کاربر را در معرض بدافزار قرار دهد. نتایج این مطالعه جدید در مجله «ACM Transactions on the Web» منتشر شده است.

دانشمندان طی بررسی های خود اعلام کردند که رویدادهای بزرگ ورزشی تعداد زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب می کند و به مجرمان سایبری فرصتی عالی برای جلب تعداد زیادی از افراد به وب سایتهای مخرب خود می دهند.

این تیم 105،642 توییت حاوی URL های مخرب و 169،178 توئیت حاوی URL های خوب را از این مجموعه داده شناسایی کرد و سپس از مدل های پیشرفته رایانه ای برای تخمین باقی ماندن 24ساعته این توییت ها در سراسر سیستم عامل پس از رویداد ورزشی استفاده کرد.

نتایج نشان داد که توییت های مخرب با تعداد دنبال کنندگان ارتباط ندارند و هنگامی که محتوای توییت حاوی احساسات منفی باشد، احتمال انتشار آنها بیشتر است.

توییت هایی که ترس را منعکس می کنند 114درصد بیشتر احتمال بازتوییت مجدد را دارند، کلماتی مانند کشتن، جنگ، شلیک و جنجال به طور منظم در توییت های حاوی URL های مخرب قرار می گیرند. این نتایج نشان می دهد که مجرمان اینترنتی در حال انتخاب با دقت کلمات در توییت های خود هستند.

 

برچسب ها: ویروس ت.ییتر هکر
ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها