کد خبر: ۱۴۳۶۶
|
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۳
افزایش یک ماده خطرناک؛
هکرها از راه دور به رایانه یک واحد تصفیه آب در فلوریدا دسترسی یافتند و قصد داشتند سطح یک ماده خطرناک را در آب افزایش دهند.

به گزارش رویترز، هکرها وارد سیستم رایانه یک واحد تصفیه آب در نزدیکی تامپا واقع در ایالت فلوریدا شدند و قصد داشتند میزان یک افزودنی به ذخیره آب را به سطح خطرناکی بالا ببرند.

این واحد آب مورد نیاز ۱۵ هزار نفر را تصفیه می‌کند.

هکرها از راه دور به برنامه نرم افزاری به نام Team Viewer در رایانه یکی از کارمندان واحد در شهر اولدزمار نفوذ کردند تا کنترل سیستم‌های دیگر را برعهده بگیرند.

به گفته باب گوالتیری کلانتر این منطقه فردی که مسئول نظارت بر رایانه بود ناگهان متوجه یک پنجره پاپ آپ در نمایشگر دستگاه و در حقیقت نفوذ به آن می‌شود.

در مرحله بعد هکرها میزان هیدروکسید سدیم توزیع شده در ذخیره آب را افزایش دادند. این ماده به طور معمول در مقادیر کم و برای کنترل حالت اسیدی آب استفاده می‌شود. اما افزایش سطح آن خطرناک است.

کارمند مذکور به کارفرمای خود هشدار داد. این واحد تصفیه آب توانست به سرعت دستور مذکور را متوقف کند و در نتیجه تأثیر اندکی داشت. این حمله هکری روز جمعه متوقف شد.

نرم افزارTeam Viewer روی ۲.۵ میلیارد دستگاه در سراسر جهان نصب است و پشتیبانی فنی از اپلیکیشن‌های دیگر را از راه دور فراهم می‌کند.

اکنون از اف بی آی خواسته شده تا در این تحقیقات همکاری کند.

ارسال نظرات
تحلیلگران سیتی‌بانک بررسی کردند؛ بیت‌کوین در راه تجارت جهانی؟
پرچم دیپلماسی فناوری بر بلندای محور مقاومت؛ خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در سوریه راه اندازی می شود
در چارچوب همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفت؛ موفقیت محققان ایرانی در توسعه فناوری استخراج اتوماتیک و میکروفلویدیک DNA سلولی
با کنارگذاشتن خودروهای بنزینی؛ ولوو به جمع خودروسازان الکتریکی می‌پیوندد
نیازمندیها