کد خبر: ۱۴۶۸۹
|
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۰
با تلاش فناوران ایرانی، انواع ابزارهای الکترونیکی درون‌چاهی و سرچاهی ایران‌ساخت شد و در اختیار صنایع قرار گرفت.

به گزارش «نبض فناوری»، دست‌یابی به ایده‌های نو، تمرکز بر پژوهش و فناوری‌های روز دنیا و ارتباط تنگاتنگ با صنعت را هدف قرار دادند و از سال 90 فعالیت خود را زیرنظر مرکز تخصصی دانشگاه نفت اهواز و پارک علم و فناوری خوزستان آغاز کردند. حاصل این تلاش فناورانه تولید دو محصول اندازه‌گیری دما و فشار درون‌چاهی است.

شرکت دانش‌بنیاد آریا ایرانیان، با اتکا به دانش بومی و به‌کارگیری علوم نوین صنعتی با فناوری بالا و تجاری سازی دستاوردهای علمی توانسته نیاز صنایعی مانند نفت، گاز و پتروشیمی را مرتفع کند. بنا به گفته حمیدرضا رفیعی‌زاده مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، به عنوان بنگاهی اقتصادی و دانش‌محور در این صنایع فعالیت می‌کند. این شرکت پیشرو در تولید محصولات متنوع و ارائه خدمات فنی و مهندسی در پروژه‌های گوناگون است.

وی افزود: طراحی، ساخت و تعمیر ابزارهای الکترونیکی درون‌چاهی و سرچاهی مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را هدف گرفتیم. ابزاری که با فناوری بالا در زمینه اندازه‌گیری دما و فشار درون‌چاهی کاربرد دارد.

این فعال فناور در ادامه بیان کرد: این محصول یک ابزار درون چاهی است که برای اندازه‌گیری فشار و دمای چاه‌های نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد که اطلاعات دما و فشار را در خود ذخیره می‌کند. پس از روی سطح آمدن، اطلاعات مورد نظر از آن بازیایی می‌شود.

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان افزود: ما به دنبال کسب ارزش حداکثری از طریق توسعه و گسترش زنجیره ارزش و افزایش مزیت‌های رقابتی و پایدار در سطح ملی و بین‌المللی هستیم.

به گفته وی، استفاده از آخرين استانداردها و ضوابط اجرایی، بهره‌گيری از فناوری نوين، ارائه ایده‌های خلاق، بهره‌گيری از دانش و تجارب متخصصان و كارشناسان، ارتقای کیفیت، تقویت تولید، توزیع و فروش و صادرات به كشورهای هدف با كمك توسعه ارتباطات قوی و توسعه فناوری مهم‌ترین هدفی است که در شرکت پیگیری می‌شود.

رفیعی‌زاده همچنین بیان کرد: محصول دیگر ما در عملیات‌های مشبک‌کاری در چاه‌های نفت و گاز برای جلوگیری از انفجارهای ناخواسته در حین عملیات کاربرد دارد. با توجه به اینکه چاشنی‌های الکتریکی به امواج رادیویی و بارهای الکتریکی ساکن حساس هستند این سیستم به‌گونه‌ای طراحی شده است که امواج را در مدار خود تخلیه می‌کند و مانع رسیدن این امواج به چاشنی الکتریکی می‌شود. این محصول ریسک و خطرات عملیات‌ها را کاهش می‌دهد.

ارسال نظرات
نیازمندیها