کد خبر: ۱۴۷۷۷
|
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۰
تیمی از مهندسان در دانشگاه سن دیگو طی یکی از آخرین پیشرفت ها در زمینه رباتیک، ربات نرم چهار پایی را تولید کرده اند که بدون هیچ گونه الکترونیکی کار می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، سیستم رباتیک جدید معرفی شده توسط محققان، برای تمام کنترل ها و سیستم های حرکتی خود به هوای تحت فشار متکی است. «میشل تولت» استاد مهندسی مکانیک در دانشکده مهندسی سن دیگو تحقیقات این ربات را هدایت و در 17 فوریه آن را در مجله Science Robotics منتشر کرد.

این یافته گامی اساسی و در عین حال قابل توجه به سمت رباتهای کاملاً مستقل و بدون الکترونیک است.

تفاوت عمده بین ربات تازه توسعه یافته و ربات های نرم موجود این است ربات های قبلی به مدارهای الکترونیکی متکی است. به همین دلیل بسیاری از اجزای پیچیده مانند تابلوهای مدار، سوپاپ ها و پمپ ها در خارج از بدن ربات قرار دارند. به گزارش نبض فناوری اجزای الکترونیکی برای ربات بسیار مهم هستند و مانند مغز و سیستم عصبی عمل می کنند و با توجه به اهمیت آنها، اغلب گران هستند و فضای زیادی را اشغال می کنند.

در عوض، ربات تازه توسعه یافته توسط تیم UC San Diego به سیستم سبک و ارزان از مدارهای پنوماتیک متکی است. این سیستم از لوله ها و شیرهای نرم تشکیل شده است که روی ربات واقعی قرار دارند. با استفاده از این سیستم می تواند به سیگنال های محیط پاسخ دهد و با دستور کار کند.

 

 

ارسال نظرات
تحلیلگران سیتی‌بانک بررسی کردند؛ بیت‌کوین در راه تجارت جهانی؟
پرچم دیپلماسی فناوری بر بلندای محور مقاومت؛ خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در سوریه راه اندازی می شود
در چارچوب همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفت؛ موفقیت محققان ایرانی در توسعه فناوری استخراج اتوماتیک و میکروفلویدیک DNA سلولی
با کنارگذاشتن خودروهای بنزینی؛ ولوو به جمع خودروسازان الکتریکی می‌پیوندد
نیازمندیها