کد خبر: ۱۵۳۵۳
|
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۵
یک شرکت دانش‌بنیان موفق شده است با تولید خودرو خورشیدی رکابی، یک محصول جدید به سبد خودروهای دارای سوخت غیر‌فسیلی اضافه کند.

به گزارش« نبض فناوری» مهران صفدار مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی کویر خودرو سپاهان، گفت: این شرکت محصولات فناورانه‌ای مختلفی را طراحی و تولید کرده است. یکی از محصولات جدید ما نیز که به تازگی آزمون‌های فنی را پشت سر گذارده است، خودرو خورشیدی رکابی است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی کویر خودرو سپاهان، گفت: این خودور با استفاده از انرژی خورشیدی کار می‌کند و حرکت انسانی و پدال زدن نیز در ترکیب با این انرژی خورشیدی قرار می‌گیرد. این خودرو هوشمند و مسقف و دارای 4 چرخ است.

صفدار با اشاره به رویکرد صنعت خودروسازی بین‌الملل به خودروهای با سوخت غیرفسیلی، بیان کرد: رانندگی تا 3 ساعت با استفاده از انرژی خورشیدی، نشان دادن میزان انرژی باقیمانده در باتری، مشخص کردن زمان استفاده از انرژی حرکتی به جای انرژی خورشیدی و مشخص کردن مسافت طی شده از جمله برخی ویژگی‌های این خودرو است.

وی با بیان اینکه دستگاه خود دریافت پسماند یکی دیگر از محصولات شرکت است، گفت: با توجه به اهمیت بازیافت پسماند این دستگاه می‌تواند نقش قابل توجهی در این فرآیند ایفا کند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی کویر خودرو سپاهان، در ادامه افزود: این دستگاه انواع پسماند خشک را دریافت می‌کند. از آنجا که دستگاه هوشمند است، پسماند دریافتی را مشخص و آن را پرس می‌کند و بر اساس وزن و جنس آن، در مقابل اقلامی مانند بلیط اتوبوس و مترو را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

این فعال صنایع دانش‌بنیان ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد این دستگاه، گفت: نهادهایی مانند شهرداری‌ها، می‌توانند با خرید این دستگاه، شهروندان را تشویق کنند که زباله‌های خشک خود را از مبدا تفکیک کرده تا نقش بیشتری در حفاظت از محیط زیست داشته باشند.

صفدار با تاکید بر نقش فناوری در حفظ محیط زیست، گفت: با توجه به اینکه باید فرهنگ‌سازی لازم برای ترویج استفاده از این دستگاه میان شهروندان انجام گیرد، از نهادهای مانند شهرداری‌ها، درخواست داریم تا بیشتر به این مقوله توجه کنند.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
حزب‌الله امیری
۱۴:۲۰ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
خیلی طراحی بدی داره و باید بزرگ تر باشه و اینکه چرا باید پدال بزنیم وقتی که از انرژی خورشید بهره می‌بره و از ظاهری که داره معلومه که ایمنی پایینی داره یا خودروی برقی باید از ایمنی بالایی برخوردار باشه و امیدوارم به زودی روزی برسه که همه خودرو ها برقی باشه و دیگه شاهد آلودگی هوا نباشیم
0
0
کانسپت اورا Lightning Cat معرفی شد؛ یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱
نیازمندیها