کد خبر: ۱۶۲۹۱
|
۲۹ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰
کاربران ویندوز 10 در مورد یک حمله وحشتناک جدید اخطار دریافت کرده اند. خوشبختانه راهی برای طرفداران مایکروسافت وجود دارد که از گرفتار شدن در این جنایت خاص سایبری جلوگیری کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، حمله سایبری جدیدی کاربران ویندوز 10 را هدف قرار داده است. اکنون طیف وسیعی از آسیب پذیری ها و سایر نقایص مهم توسط مایکروسافت برجسته شده با این حال، یک مورد خاص وجود دارد که کاربران ویندوز 10 باید محتاط باشند که قربانی آن شوند.

اعتقاد بر این است که یک گروه جنایی سایبری معروف به BITTER APT به طور فعال از ویندوز 10 سوء استفاده می کند. نقص ویندوز 10 به مهاجمان اجازه می دهد تا از دیوار مرورگر وب شما فرار کنند و به برخی از حساس ترین قسمت های سیستم عامل شما دسترسی پیدا کنند.

حمله روز صفر توسط کسپرسکای کشف شد که این مشکل را در ماه فوریه به مایکروسافت گزارش داد. خوشبختانه در حال حاضر اگر بخواهید از این خطر امنیتی خطرناک در امان بمانید اقدامی ساده وجود دارد.

مایکروسافت با جدیدترین نسخه  پچ این آسیب پذیری را اصلاح کرده است. این به روزرسانی که در روز سه شنبه این هفته منتشر شد  در مجموع 110 آسیب پذیری را برطرف کرده است که 19 مورد از آنها مهم طبقه بندی شده اند.

آخرین نسخه Patch Tuesday بیشترین میزان اصلاحات ماهانه را برای سال جاری تاکنون به همراه داشته و کارشناسان گفتند که احتمالاً تعداد بیشتری نقص مربوط به مرورگر کشف خواهد شد.

متخصصان اعلام کردند که در ماه جاری شاهد چندین آسیب پذیری مربوط به مرورگر هستیم که باید سریعاً رفع شوند. این نشان دهنده روند صعودی کلی است که انتظار می رود در طول سال ادامه داشته باشد.

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها