کد خبر: ۱۶۸۱۷
|
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰
سلسله تور های ویدئویی ایستگاه فضایی؛
فضانوردان ایستگاه فضایی به دلیل کم بودن جاذبه برای شستن موهای خود در فضا با چالش هایی رو به رو هستند که در ادامه این روند را خواهید دید.

به گزارش «نبض فناوری»، ناسا و شرکای جهانی آن در حال آماده سازی برای جشن 20 سال زندگی مداوم انسان در فضا پس از اولین شب اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در نوامبر 2000 هستند. این سازه اعجاب مهندسی انسان در حال چرخش بالای زمین در ارتفاع حدود 250 مایلی است. تاکنون میزبان 240 نفر از 19 کشور و بیشتر اقامت فضانوردان حدود شش ماه بوده است. بنابراین اعضای خدمه واقعاً چگونه در ایستگاه مداری زندگی و کار می کنند؟ برای ارائه برخی از بینش ها، خبرنگار نبض فناوری بهترین فیلم های ساخته شده توسط خود فضانوردان طی 20 سال گذشته را جمع آوری کرده که بسیاری از جنبه های مختلف زندگی در ISS را برجسته می کند و به تدریج منتشر خواهد شد.

نبض فناوری در اینجا در مورد کوتاهی مو در فضا اطلاعاتی را ارائه داد؛ اما شستن آن چطور؟ فضانورد ناسا در ادامه دید جالبی در مورد این روند ارائه می دهد؛ که شامل استفاده از آب گرم، شامپو و استفاده از حوله برای کمک به خارج شدن آب از درون موها است. ممکن است تصور کنید که مدیریت موهای بلند در شرایط کم جاذبه امری تا حدودی سخت است؛ اما این فضانورد به وضوح آن را کنترل می کند.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۱۵:۵۶ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
چه جالب
0
0
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها