کد خبر: ۱۷۱۳۱
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
شاید بخواهید تماس واتس آپی خود را ضبط کنید؛ باید بگوییم که کار آسانی در پیش ندارید؛در ادامه نحوه آن را توضیح خواهیم داد.

به گزارش «نبض فناوری»، همه ما در طول روز چندین تماس واتس اپ برقرار می کنیم؛ ضبط تماس های تلفنی برای افرادی مانند خبرنگارها ضروری است، به خصوص هنگامی که مصاحبه می کنند.

 ضبط تماس های واتس آپ خیلی ساده نیست. در حقیقت، با وجود ساعت ها صرف تحقیق در این زمینه، روش ساده ای برای انجام این کار پیدا نکردیم. نحوه ضبط تماس های واتس آپ را از طریق سیستم عامل بررسی کردیم، اما محدودیت های سخت افزاری و محدودیت های نرم افزاری مانع آن شد.

باید بدانید که ضبط تماس های صوتی واتس آپ امری دردسر ساز است. برای ضبط مکالمات واتس آپ در اندروید و آیفون دو روش وجود دارد و هر دو مشکل مشابهی دارند که برای بسیاری موارد عمل نمی کند زیرا به دستگاه های خاصی نیاز دارید. ابتدا قبل از ضبط تماس های واتس آپ از همه افراد اجازه بگیرید.

نحوه ضبط تماس های واتس آپ در اندروید و آیفون با استفاده از Mac و iPhone

ساده ترین راه برای ضبط تماس صوتی واتس آپ هم به Mac و هم به iPhone نیاز دارد. علاوه بر این آیفون نمی تواند دستگاه اصلی شما باشد. شما به یک تلفن دوم (هر پلتفرمی که از تماس های صوتی گروهی واتس آپ پشتیبانی کند) نیاز دارید که دارای حساب واتس آپ شما باشد.

  1. آیفون را با کابل به Mac وصل کنید.
  2. اگر این اولین باری است که این دو را به هم متصل می کنید، گزینه " Trust this computer" را در iPhone انتخاب کنید.
  3. QuickTime را در Mac باز کنید.
  4. در بخش File، New Audio Recording را انتخاب کنید.
  5. در کنار دکمه ضبط درQuickTime ، روی فلش به سمت پایین کلیک و iPhone را انتخاب کنید.
  6. دکمه ضبط را در QuickTime بزنید.
  7. با استفاده از آیفون، از طریق واتس اپ با تلفن خود تماس بگیرید.
  8. پس از اتصال، نماد افزودن کاربر را بزنید. سپس شخص مورد نظر را برای مکالمه انتخاب کنید. با این کار مکالمه شما با شخصی آغاز می شود که می خواهید تماس او را ضبط کنید.
  9. تماس را پس از اتمام قطع کنید.
  10. ضبط را در QuickTime متوقف و فایل را در Mac ذخیره کنید.

همه شرکت کنندگان در تماس صوتی گروهی واتس آپ می توانند سایر طرفین را ببینند، این بدان معناست که هیچ راهی برای ضبط مخفیانه تماس واتس آپ وجود ندارد. در هر صورت نباید سعی کنید این واقعیت را مخفی کنید.

نحوه ضبط تماس های واتس آپ در اندروید با استفاده از Cube Call Recorder

واتس آپ به دلیل تفاوت سخت افزاری و محدودیت های نرم افزاری، از VoIP استفاده می کند(صدا روی پروتکل اینترنت) و فقط در دستگاه های خاص عمل می کند.

مشکل دیگری نیز با Cube Call وجود دارد که ضبط VoIP بیشتر درمورد دستگاه هایی که قبلا لیست شده(در اینجا) عمل می کند. ما Cube Call Recorder را با سامسونگ گلکسی نوت 8 آزمایش کردیم که در لیست وجود دارد، اما با وجود تلاش های مکرر و تغییرهای ناگهانی در تنظیمات برنامه، برای ما کارایی نداشت.

اگر دستگاه شما در لیستی که ذکر شد قرار دارد می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

Cube Call Recorder را بر روی تلفن خود که دارای واتس آپ است نصب کنید.

Cube Call Recorder را باز کرده و سپس به واتس آپ بروید.

با شخصی که می خواهید با او صحبت کنید تماس بگیرید.

اگر ابزارک Cube Call هنگام مکالمه نشان داده و روشن شود، مراحل درست پیش رفته و عمل می کند.

در صورت بروز خطا، تنظیمات Cube Call Recorder را باز کرده و Force VoIP call as voice call را انتخاب کنید.

دوباره تماس بگیرید و ببینید آیا ویجت Cube Call Recorder نشان داده شده یا یا خیر.

اگر دوباره به شما خطایی بدهد، متأسفانه روی تلفن شما عمل نمی کند.

نحوه ضبط تماس های واتس آپ در تلفن اندروید (روش جایگزین)

کاربران اندروید گزینه دیگری را برای ضبط تماس دارند که باید دستگاه خود را روت کنند. البته این مورد توصیه نمی شود زیرا امنیت تلفن کم شده و ممکن است شما را از مسیر به روزرسانی کارخانه دور کند؛ اما اگر مجبور هستید، تلفن خود را روت و از برنامه SCR Screen Recorder که از طریق XDA در دسترس است استفاده کنید.

همانطور که قبلاً گفتیم، ضبط مکالمات واتس آپ نسبتاً پیچیده است. اگر هیچ یک از این روش ها کارنکرد مجبورید تلفن را روی بلندگو قرار داده و با دستگاه دیگری آن را ضبط کنید که البته دردسرهای خاص خود را دارد البته تنها روش قابل اعتماد برای ضبط صدا می تواند همین باشد.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها