کد خبر: ۱۷۱۷۱
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰
اکنون توییتر با فضاهای جدید خود، برنامه در حال رشد شبکه های اجتماعی را در اختیار گرفته و در حال رقابت با آن است.

 به گزارش «نبض فناوری»،  فضاهای توییتر(Twitter Spaces) چت روم های عمومی هستند که هرکسی می تواند ایجاد و به آنها بپیوندد. میزبان افرادی را که از امتیازات گفتاری برخوردار هستند را کنترل می کند؛ در حال حاضر حداکثر تا ده سخنران می توانند در مکالمه شرکت کنند، اما محدودیتی برای تعداد شنوندگان وجود ندارد مکالمات به طور خودکار توسط توییتر رونویسی می شوند و می توانید متن را تا 30 روز بارگیری کنید.

فضاهای توییتراز نظر عملکرد تقریباً مشابه اتاق های گفت وگوی کلاب هاوس است. این فضاها هنوز در مرحله بتا است و می تواند از هم اکنون تا زمان عرضه عمومی نهایی آن، تجدید نظر زیادی داشته باشد.

در حال حاضر، قابلیت ها محدود است و بیشترین کاری که می توانید انجام دهید میزبانی و پیوستن به Spaces در برنامه تلفن همراه است.

 

از تاریخ 3 می حساب هایی که حداقل 600 دنبال کننده دارند می توانند Twitter Spaces را میزبانی کنند، اما هر کسی می تواند با در اختیار داشتن سیستم عامل های اندروید یا آیفون گوش کند. وقتی این ویژگی به طور کامل اجرا شود، همه کاربران می توانند Spaces را میزبانی کرده و به آن بپیوندند.

برای ایجاد Spaces  توییتر مراحل زیر را دنبال کنید:

  • روی Compose به مدت طولانی تری کلیک کنید و سپس روی نماد Spaces ضربه بزنید. به طور متناوب، به نمایه Twitter خود بروید، روی Fleets ضربه بزنید، سپس برای انتخاب Spacesبه پایین پیمایش کنید.
  • انتخاب کنید که چه کسی از امتیازات گفتاری استفاده کند. گزینه ها عبارتند از: همه، افرادی که دنبال می کنید یا فقط افرادی که برای صحبت دعوت می کنید.
  • اگر فقط "افرادی را که دعوت می کنید" را انتخاب کنید، روی افرادی که می خواهید دعوت کنید ضربه بزنید. آنها پیوند دعوت را به عنوان پیام دایرکت توییتر دریافت خواهند کرد.
  • برای شروع روی Start Your Space ضربه بزنید، سپس به میکروفون توییتر اجازه دسترسی دهید.

در حالی که تماس فعال است، میزبان می تواند انتخاب کند که آیا دسترسی به متن Space را به اشتراک بگذارد یا خیر و می تواند سایر شرکت کنندگان را مسدود، بدون صدا، حذف و ریپورت کند.

برای پیوستن به Spaces  توییتر شخص دیگری:

  • در بالای تایم لاین خود به دنبال Space یک شخص باشید یا نمایه Twitter  او را باز کنید.
  • در بخ Fleets ، به قسمت بالا بروید تا فضای لایو را ببینید.
  • روی join ضربه بزنید.

در حالی که در Space هستید، کاربران می توانند شنوندگان دیگر را مشاهده کنند و نسبت به مکالمه با ایموجی ها واکنش نشان دهند. همچنین در صورت لزوم ابزارهایی برای گزارش دیگران به میزبان وجود دارد. می توانید پیوندهای Spaces را در حالی که لایو هستند به اشتراک بگذارید و حداکثر تا 30 روز پس از پایان جلسه می توانید رونوشت را بارگیری کنید.

توییتر قصد دارد راه های عضویت در Spaces را در آینده گسترش دهد، مانند پیوستن به فضاهای فعال میزبانی شده توسط افرادی که مستقیماً از خوراک اصلی توییتر دنبال می کنند.

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها