کد خبر: ۱۸۰۱۳
|
۱۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۵
بلومبرگ:
به نظر می‌رسد که سیستم عامل iPadOS 15 دارای بهبود‌هایی در زمینه‌ی مدیریت و باز کردن اپ‌های مختلف به صورت هم‌زمان و طراحی جدیدی برای بنر نمایش داده در زمان دریافت نوتیفیکیشن خواهد بود. البته باید بگوییم که اپل از این بنر نمایش‌دهنده‌ی نوتیفیکشن با طراحی جدید، در iOS 15 هم استفاده کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، این اطلاعات جدید توسط تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ Mark Gurman منتشر شده‌اند. این شخص با منتشر کردن گزارش جدیدی با عنوان چه انتظاری از اپل در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان در روز دوشنبه داشته باشیم، علاوه‌بر تکرار گفته‌های قبلی خودش درباره‌ی این کنفرانس، اطلاعات جدیدی را هم درباره‌ی کنفرانس WWDC مطرح کرده است.

این تحلیلگر در گذشته گفته بود که تغییرات رخ داده در iPadOS 15 به کاربران این اجازه را می‌دهند تا ویجت‌های مورد علاقه‌شان را در هر جایی از صفحه‌ی هوم که می‌خواهند قرار دهند. علاوه‌بر این، Gurman در گزارش جدید خود به مطرح کردن اطلاعات بیشتری درباره‌ی iPadOS 15 پرداخت و گفت که اپل در این نسخه از سیستم عامل iPadOS بهبود‌هایی را هم در زمینه‌ی مولتی‌تسکینگ ایجاد خواهد کرد.

Gurman درباره‌ی iPadOS 15 می‌گوید که اپل می‌خواهد تا صفحه‌ی هوم آیپد را به‌گونه‌ای تغییر دهد تا صفحه‌ی هوم این تبلت از ویجت‌ها هم پشتیبانی کند. در واقع در iPadOS 15 کاربران می‌توانند که ویجت‌های مورد نظر خود را در هر جایی از صفحه‌ی هوم که می‌خواهند، قرار دهند.

این تحلیلگر در ادامه می‌گوید: «رخ دادن این اتفاق و اضافه شدن ویجت‌ها به صفحه‌ی هوم یکی از ویژگی‌های مورد درخواست کاربران است و اضافه شدن این قابلیت به سیستم عامل iPadOS 15 باعث می‌شود که آیپد اپل از این لحاظ هم بتواند با رقبای اندرویدی خود رقابت کند. در ضمن اپل در حال کار کردن بر روی بهبود قابلیت‌ مربوط به مولتی‌تسکینگ آیپد است تا کاربران بتوانند به شکل راحت‌تر با اپ‌های مختلف کار و آن‌ها را مدیریت کنند.»

البته اطلاعات مطرح شده توسط این تحلیلگر به همین دو مورد خلاصه نمی‌شود. این شخص می‌گوید که علاوه‌بر تغییرات گسترده‌ی رخ داده در اپ iMessage و اضافه شدن روش‌های جدید برای تغییر وضعیت کاربر در این نسخه از سیستم عامل iPadOS، این سیستم عامل و سیستم عامل iOS 15 دارای بنر‌های با طراحی جدید برای نوتیفیکیشن‌های دریافتی هستند.

iPadOS 15 دارای مولتی‌تسکینگ بهبود یافته است

این شخص درباره‌ی این موضوع می‌گوید: «در نسخه‌ی بعدی سیستم عامل iOS و iPadOS کاربران می‌توانند که وضعیت خود را از حالت‌های مانند در حال رانندگی، خواب، در حال کار کردن و دیگر حالت‌ها انتخاب و مشخص کنند که در هر یک از این حالت‌ها، نوتیفیکیشن‌ها را به چه صورتی دریافت کنند.»

«همچنین این نسخه از این سیستم عامل‌ها دارای بهبود‌هایی با تمرکز بر روی پاسخ خودکار به پیام‌های دریافتی است و اپل در این نسخه‌ها طراحی بنر نمایش داده شده در زمان دریافت نوتیفیشکن را تغییر داده و آن را به‌روز کرده است.»

Gurman در بخش دیگری از گزارشش به این موضوع اشاره می‌کند که اپل در حال توسعه‌ی صفحه‌ی قفل با طراحی جدید برای آیپد و آیفون است. با وجود مطرح شدن این صحبت‌ها توسط این شخص، او عنوان می‌کند که برخی تغییرات رخ داده در این قسمت در نسل بعدی این سیستم عامل‌ها وجود ندارد و سال آینده و با رونمایی از iOS 16، شاهد اضافه شدن تمامی این تغییرات به صفحه‌ی قفل آیفون و آیپد خواهیم بود.

Gurman در گزارش منتشر شده می‌گوید: «اپل همچنین در حال کار کردن بر روی صفحه‌ی قفل به‌روز و بهبود‌یافته‌ای برای آیفون و آیپد است. البته برخی از این تغییرات صورت گرفته در نسل بعدی این سیستم عامل وجود ندارد و اپل در سال آینده از تمامی تغییرات رخ داده در صفحه‌ی قفل آیفون و آیپد رونمایی خواهد کرد.»

همان‌گونه که می‌دانید اپل در کنفرانس سالانه‌ی WWDC علاوه‌بر iOS و iPadOS، دیگر سیستم عامل‌های محصولات خود را هم به‌روزرسانی می‌کند. در نتیجه انتظار داریم که در مراسم فردا شاهد رونمایی از سیستم عامل‌هایی مانند macOS 12، tvOS 15 و watchOS 8 باشیم.

Gurman می‌گوید که تغییرات رخ داده در watchOS 8 اندک هستند و این سیستم عامل دارای برخی بهبود‌ها در رابط کاربری و قابلیت‌های مربوط به بررسی سلامت کاربر است. همان‌گونه که در خبر‌ها خوانده‌اید کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل در روز دوشنبه، ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) و در ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران برگزار می‌شود.

منبع/ دیجی‌کالا مگ

ارسال نظرات
سالگرد اولین ماموریت کاوش ماه ناسا ماموریت "آپولو ۱۵" ۵۰ ساله شد
با فناوری هوش مصنوعی؛ ماشین‌ها چگونه می‌بینند
در راستای افزایش بهره‌وری اقتصادی؛ ۸ برنامه برای حفظ ذخائر ژنتیکی اجرایی می‌شود
نیازمندیها