کد خبر: ۱۸۰۲۰
|
۱۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۴
گروه هکری انانیموس در ویدیویی سه دقیقه‌ای تلاش کرد چهره واقعی ایلان ماسک را به دنیا نشان بدهد. موسس تسلا، فرد تاثیرگذاری که بیشتر دنیا تصور می‌کند، نیست!

به گزارش «نبض فناوری»، ایلان ماسک به خاطر کسب موفقیت در ساخت خودروهای برقی با شرکت تسلا و راکت‌های قابل بازگشت به زمین با شرکت اسپیس ایکس به شدت محبوب شد. این محبوبیت با حمایت وی از ارزهای دیجیتال طی یک سال اخیر باز هم بیشتر شد. با این حال، رفته رفته چهره واقعی او برای مردم برملا شد و بسیاری دریافتند مدیر عامل تسلا، آن نجات‌بخش جامعه بشری که تصور می‌کردند نیست. جالب است بدانید طبق گفته‌های گروه هکری انانیموس او حتی بنیان‌گذار شرکت خودرسازی Telsa نیست و فقط این کمپانی را از دو نفر دیگر خریداری کرده است!

گروه هکر انانیموس چهره واقعی ایلان ماسک را به دنیا نشان داد

خودشیفتگی و تلاش برای جلب توجه، بی‌توجهی به مردم عادی و نابود کردن آن‌ها برای کسب سود، درآمد سرشار تسلا از یارانه دولتی، تلاش برای متمرکز کردن بیت کوین و قطع حمایت از آن برای جلوگیری از قطع یارانه دولتی، و فشار بی‌امان بر کارمندان و کارگران در شرکت‌های تحت اختیار خود، گوشه‌ای از صحبت‌های انانیموس درباره ایلان ماسک بوده‌اند.

جلب توجه با دست گذاشتن روی آرزوهای بزرگ انسان‌ها

سواری بر خودروهای برقی و سفر به فضا، جزو آرزوهای بزرگ انسان‌ها بوده‌اند. ایلان ماسک روی این دو دست گذاشت و تا حدی به آن‌ها جامه عمل پوشاند. اما به عقیده گروه هکری انانیموس، تلاش ایلان ماسک به منظور نجات دنیا، بیش از نگرانی برای جامعه بشری، به خاطر تشنگی برای قدرت و برتری جستن نسبت به بقیه با کمک به آن‌ها بوده است؛ او ثروتمندی خودشیفته و تشنه جلب توجه است.

در ویدیوی Anonymous، مریخ که آقای Elon Musk خود را پادشاه و امپراتور آن خطاب می‌کند، جایی است که انسان‌ها برای مردن به آن فرستاده خواهند شد. به عبارتی سفر به مریخ برای مردم عادی در آینده‌ای نزدیک، چیزی به جز یک رویای پوچ نیست. گروه هکر انانیموس عقیده دارد طرفداران ایلان ماسک از این مشکلات و واقعیت‌های تلخ چشم‌پوشی کرده‌اند، چرا که همه حواسشان به تاثیرات (احتمالی) مثبت پروژه‌های وی روی زندگی‌هایشان متمرکز است.

بر خلاف تصور، ایلان ماسک دیگر در حوزه ساخت خودروهای برقی و راکت‌های فضایی یکه‌تاز نیست. رقابت با جلو رفتن در زمان شدیدتر شده و استارتاپ‌های خلاقانه‌تری ظهور کرده‌اند. برخی از آن‌ها، ایده‌ها و دستاوردهای بزرگتری در مقایسه با شرکت تسلا و اسپیس ایکس داشته‌اند، اما برخلاف ایلان ماسک، مدیران عاملشان در شبکه‌های اجتماعی بوق و کرنا راه ننداخته‌اند!

آسیب ایلان ماسک به کارگران، کودکان و محیط زیست

گروه هکری انانیموس عقیده دارد کارمندان و کارگران شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس بیشتر از بقیه به بی‌توجه بودن آقای ایلان ماسک نسبت به انسان‌ها، برخلاف چیزی که ادعا می‌کند، پی برده‌اند، چرا که سال‌ها است در شرایطی غیر قابل تحمل کار می‌کنند. در ویدیو، به مقاله‌ای در وب سایت observer اشاره شد که نشان می‌دهد یکی از دلایل کسب سود زیاد توسط شرکت تسلا، فشار زیاد روی نیروهای کار خود بوده است. کارگران و کارمندان این خودروساز مدعی هستند ایلان ماسک برای دستیابی به اعداد و ارقامی حیرت‌آور در ارتباط با میزان درآمد خود، در حال فدا کردن ایمنی و سلامتی آن‌ها است.

در مقاله‌‌ای دیگر در وب سایت تایمز گفته شد در کارخانه‌های ساخت باتری برای خودروهای شرکت تسلا، کارخانه‌هایی که در کشورهایی خارج آمریکا قرار دارند، کودکانی با سن کم تحت شرایطی نامناسب مشغول کار هستند. این مطلب مجله تایمز، «باتری‌های آغشته به خون علت افزایش درآمد ایلان ماسک بوده‌اند» نام داشت. جالب است بدانید با وجود ادعاهای ایلان ماسک نسبت به نگرانی برای محیط زیست، که به مخالفت با بیت کوین نیز منجر شده است، گروه هکری انانیموس عقیده دارد این کارخانه‌های ساخت باتری به شدت به محیط زیست آسیب وارد می‌کنند.

چهره واقعی ایلان ماسک توسط گروه هکری انانیموس برملا شد

درآمد تسلا، بیشتر از یارانه‌های دولتی است

منبع اصلی درآمدزایی شرکت تسلا دیگر برای عموم مردم مشخص شده است. پولی که Tesla از یارانه‌های دولتی به دست می‌آورد، بیشتر از فروش خودروهای الکتریکی است! دولت به خاطر تمایل به جایگزین شدن سوخت پاک با انرژی‌های فسیلی در خودروهای سواری، در حال حمایت از این خودروساز و ایده‌های آن است، اما این ایده‌ها بر خلاف تصور، همه از مغز ایلان ماسک نبوده‌اند؛ او موسس تسلا نیست! این فرد سال‌ها قبل، کمپانی نام برده را از مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ خرید، افرادی که به عقیده گروه انانیموس باهوش‌تر از ایلان ماسک هستند!

آقای مارک تارپنینگ ابتدای سال ۲۰۲۱ در گفتگویی با وب سایت cnbc گفت ایلان ماسک نه یکی از بنیان‌گذاران، بلکه یک سرمایه گذار شرکت تسلا بود. اگرچه او از ابتدا از کمپانی حمایت می‌کرد و حتی دستاوردهای خوبی نیز در ادامه داشت، اما هرگز موسس آن نبوده است. آقای ابرهارد از این که ایلان ماسک خود را موسس تسلا خطاب می‌کند، متعجب است!

در ادامه ویدیو گفته شد شرکت تسلا بعد از خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین و نگه داشتن آن فقط برای دو ماه، در مقایسه با سال‌ها فروش خودرو سود بیشتری کسب کرد. مشکل اینجاست که این سرمایه گذاری با استفاده از پول یارانه دولتی انجام شد.

ایلان ماسک مجبور به اعلام مخالفت با بیت کوین است

سقوط سنگین بیت کوین و در ادامه آن دیگر رمز ارزها، بعد از توقف حمایت ایلان ماسک از این رمز ارز و سپس ممنوع شدن استخراج در چین، رخ داد. Elon Musk که امکان خرید خودروهای تسلا با بیت کوین را فراهم کرده بود، چندی پیش این روش پرداخت را غیر فعال و بیت کوین را برای محیط زیست مخرب خطاب کرد. دلیل این کار به عقیده انانیموس جلوگیری از قطع یارانه دولتی بوده است.

به عقیده گروه هکر انانیموس بحث مصرف برق ماینرهای BitCoin پیچیده و نیازمند درک درست نحوه کار شبکه‌های برق، هدر رفت انرژی اضافی توسط شرکت‌های برق و استفاده ماینرهای بیت کوین از این انرژی‌ها است، به همین دلیل نمی‌توان درباره آن راحت قضاوت کرد. ایلان ماسک به خوبی از این موضوع با خبر و نسبت به تاثیر ناچیز ماینرهای بیت کوین روی مصرف برق کل دنیا آگاه است، به طوری که تا مدت‌ها قبل روی این موضوع تاکید فراوان داشت. با این حال، وقتی منبع اصلی درآمد تسلا (یارانه دولتی) در معرض خطر قرار گرفت، درباره‌اش اظهار بی‌اطلاعی کرد!

تلاش برای متمرکز کردن بیت کوین

ایلان ماسک چند هفته قبل با بزرگترین ماینرهای بیت کوین در آمریکای شمالی جلسه داشت. این جلسه پشت درهای بسته برگزار شد و نتیجه آن، تصمیم به تاسیس «شورای استخراج بیت کوین» (Bitcoin Mining Council) بود. گروه هکری انانیموس ضمن اشاره به مشکوک بودن برگزاری این جلسه پشت درهای بسته و به دور از نگاه خبرنگاران گفت تلاش ایلان ماسک برای ایجاد چنین شورایی، متمرکز کردن این صنعت و گرفتن آن تحت کنترل خود بوده است. گفتنی است نه تنها انانیموس، بلکه کل دنیای رمز ارزها نسبت به این اقدام حس خوبی ندارد.

Anonymous در بخش دیگری گفت توئیت‌ها و میم‌های آقای Musk زندگی هولدرهای خرد بی‌شماری را نابود کرد، افرادی که به امید کسب سود و بهبود زندگی خود، وارد دنیای رمز ارزها شده بودند. البته انانیموس در صحبت‌هایش به ضرورت پذیرش ریسک ورود به دنیای رمز ارزها اشاره کرد، اما به طور واضح، ایلان ماسک نسبت به افراد عادی جوامع (با سطح درآمد متوسط رو به پایین) بی‌توجه است و نابود شدن زندگی آن‌ها برایش اهمیتی ندارد.

این گروه هکر معتقد به دود شدن سرمایه مردم به خاطر کج‌خلقی‌های دومین فرد ثروتمند دنیا است؛ او داخل عمارت‌های چند میلیون دلاری خود، به ارسال توئیت و سخره گرفتن افرادی عادی سرمایه گذار در رمز ارزها ادامه می‌دهد.

 

منبع/ گجت نیوز

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
فرهاد
۰۶:۲۵ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
مفید بود
0
0
محمد
۰۹:۱۵ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
حج اقا ماسک با این همه ثروت اخرش ۵ریال باخودت نمیبری پس با زخیره ناچیز مردم که به امید سود امدن بازی نکن وبرای سود مردم بدبخت فکر کن که یک خدا بیامرزی برات بیشتر بدردت میخوره ویک دعای خیر تا لعنت کردن
1
2
نسترن
۰۹:۱۶ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
لعنتی .....یه توئیت مثبت می تونه ما را نجات بده خواهشا التماسا ......
0
0
ناشناس
۱۲:۲۵ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
چهره واقعی شماها مثل همون هکرهاست
50
19
هویج
۲۳:۳۴ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
ارع دا چهره ما ام مثل این هکراس ، مثل هکرایی ک دارن برخلاف بقیه هکرا پشت پرده رو رو میکنن و نشون میدن ک ادمای مشهور مثل ایلان ماسک چه کثافتایی هستن ، راس میگی... چهرمون مثل اوناس...
Destroyer
۰۲:۰۱ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
افرین
به جای حرف چینی و وت وت و یه مشت چرتو دروغ پشت سر بقیه تو هم یه تکونی به خودت بده شاید موفق شدی!!! دنیایی هستیم که یو مشت ادمی که خودشون به هیچ جایی نرسیدن راجب موفقیتهای بزرگ افراد بزرگ نظر در میکنن در حالی که نمیدونن اصن راجب چی دارن حرف میزنن
ناشناس
۰۷:۱۳ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۰
شماها یعنی کی؟
مهیار
۱۹:۲۸ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
شما هکر ها هم آدم های لجن و کثیفی هستید..
و در جهت آسایش مردم فقیر کار نمی کنید.. شما هکر ها هم به کیف پول های مردم در مجازی رحم نمی کنید. و حتما کاهش ارزهای دزدیده شده توسط شما باعث عصبانیت شما شده است
0
2
امیر
۱۰:۱۳ - ۲۸ تير ۱۴۰۰
جناب هکر ها متفاوتن فکر می کنی تا الان داستان آنانیموس رو شنیدین؟
این ها آدم های خوبی خستند من حرفشون رو قبول دارم...
Mv65
۲۲:۱۸ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
یروز بخاطر این کارشون پشیمون میشن
0
0
ناشناس
۲۲:۲۵ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
بعد هکر های ما در تلگرام و بقیه برنامه ها شاخ بازی درمیارن بابا نکشیمون حاکرها
0
1
محمد یاری
۰۳:۲۳ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
چطوریه که کار این هکرها مشکلی نداره که کلا غیرقانونی هستن از اینا تعریف و تمجید میکنین ولی ایلان ماسک رو بدش میگین اون رهبر ارزهای دیجیتال هستش و خودش هم داره میگه به حرف من توجه نکنید مثال دوج کوین عرض میکنم یکی باید باشه که بازار بیت کوین رو رهبری کنه و بیت کوین با منطق حداقل رشد بکنه نه اینکه یهو سر به فلک بکشه و اگه یهو سر به فلک بکشه باعث برهم خوردن تعادل در اقتصاد و نظام مالی خواهد شد باید با مدیریت رشد کنه هیچوقت زود تخریب نکنین ایلان ماسک واقعا یک رهبر اقتصادی هست مث ماها نیس یک شبه بورس رو بردیم بالا و جیب های خودشون رو پر کردن و مردم هم سرشون کلاه گذاشتن حالا الدنگ های ما زورشون میاد ک یک کافر چقد محبوب شده تو جهان
0
0
حسین
۱۰:۴۸ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
این چرت و پرتا چیه
1
0
ناشناس
۱۱:۵۲ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
اینکه فقط تخریب کردن بود
بعلاوه اینکه ماسک بنیان گذار تسلا نبوده هم از اول مشخص بود نیاز به گفتن این گروه نبود
1
0
ناشناس
۱۲:۰۰ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
میدونستم این ایلان ماسک مشکوک میزنه
خیلی مرموز
خدا میدونه پشت اون چهره به ظاهر ساده و خواستار پیشرفت بشر چه حیونی پنهان شده
1
1
حمید
۱۲:۰۹ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
خدا کمر ماسک رو بشکنه مردک کثیف
0
1
مهران قاسمی
۱۵:۵۳ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
همیشه در یک راه درست کسانی هستند که اون راه را دشوار می‌سازند.من به ایلان ماسک اعتماد دارم. چون کاملا در مورد زندکی او تحقیق و مطالعه کردم. ایلان ماسک توییت کرده بود و گفته بود کسانی که بدون تحقیق دوج خریداری و میفروشند احمق هستن. خب این معنایی بسیار داره. اصلا مردم اگر ارزهای دیجیتال رو درک کنند دنیای شگفت انگیزی خواهیم داشت. من دو نظریه دارم. اولی اینکه هر بار یک سکه رشد میکنه و برمیگرده به حالت عادی. با این کار مردم فقیر هم ثروت مند می‌شوند و همان عدالتی که در قرآن ذکر شده. و ایلان ماسک داره راهنمایی میکنه که بیت کوین سکه قبلی بود و مردم رو ثروت مند کرد. الان نوبت سکه ی دیگری است. ( دوج کوین ) نظریه دومم فعلا مطمئن نشدم. بعد اشتراک می‌گذارم. تشکر
الهی شکر خداوند مهربان و بخشایش گر بخشنده ها‌.
0
2
Danial Yazdi
۱۵:۲۴ - ۰۳ تير ۱۴۰۰
بهتره جای ادعا کردن که چشم غیب داری و میتونی فکر و زندگی بقیه رو ببینی ، بشینی و ببینی تا الان چجوری وضعیت جلو رفته و این مشکلاتی که به بار اومده ریشه اش کجاست.
دوماً اینکه شما می‌رفتی تاریخچه انانیموس هم بررسی میکردی عزیز من!
یه عده دهاتی که تو فقر علمی به سر میبرن نباید بیان با اراجیفشون اذهان رو بهم بریزن .
شمایی که خدا و قرآن سرت میشه بهتره جای قضاوت کردن و حرص دادن بقیه بتمرگی سرجات و تصمیمایی که میگیری فقط رو خودت لحاظ بشن نه بقیه!
مهران قاسمی
۱۶:۴۶ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
نظریه دومم اینه که بیت کوین و دوج کوین دارن با هم یک مسیر سازی پیدا میکنن. دقت کنید الان ساعت ۱۶:۳۷ دقیقه ۱۸ خرداد مطابق با june 8
قیمت بیت کوین ۸۰۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت دوج کوین ۸.۰۳۰ تومان
حالا سوخت دوج کوین ب سوخت بیت کوین فرق داره.
دوج کوین با کندل های یک شبه خودش رشد میکنه و بیت کوین رو با خودش به اوج میبره.
مثل اینکه بیت کوین یک موشک هست و سوخت کم آورده. حالا اون سوخت دوج کوین هست و میخواد بیت کوین رو ببره بالا. حالا اینجا هم بیت کوین رشد میکنه هم دوج کوین. و اینکه ایلان ماسک میگه بیت کوین سوخت خوبی نداره ولی ارز خوبی هست. چون دوج میخواد سوخت بسوزونه و بیت رو بالا ببره. طرفداران دوج هم به همین دلیل از ایلان ماسک تشکر کردن. کسانی که از ایلان ماسک ناراضی هستن هم هیچ اطلاعی از ارز دیجیتال ندارن و علکی وارد این عرصه شده اند. ارز دیجیتال از بانک مرکزی و بورس فراتر هست. چون وارد قرن جدیدی شدیم. و هر شخصی اطلاعات نداره. الهی شکر
0
1
مهری
۲۰:۰۶ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
به نظر من همه انچه گفتید چندان حقیقت ندارد .البته بعضی گفته ها درسته اما هدف مهمه .به نظر من هدف ایشان بیشتر سود اوری برای اهداف بزرگ وکلی بشر دوستانه مثل هوای پاک و یا سفرهای فضایی با این ایراد که بدون در نظر گرفتن منافع یک عده بوده .البته من قبلاگوشزد کردم و راهکارهایی برای تازه واردها به ارز دیجیتال دادم ولی این تجارت خیلی ظریف و شکننده و مستلزم وقت و انرژی زیاادی است و نمیتوان تنها (یک) شخص را مقصر دانست و برای انها که از سیاستهدی دولتهای متخاصمی چون ایران خبر ندارند نمیدانند اصل و محور شرارتها کجاست .و چه فشارها و سیاستها و کشورهایی مقصر اصلی هستند .
0
0
علی
۲۲:۱۵ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
دارن با دم شیر بازی میکنن
0
1
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها