کد خبر: ۱۸۱۶۶
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰
شرکت نوپای Kelekona یک اتوبوس پهپادی 40 نفره را توسعه داده است.

به گزارش «نبض فناوری»، استارت آپ Braeden Kelekona با الهام از قطارهای پر مسافر نیوجرسی به نیویورک ایده یک اتوبوس 40 نفره بدون سرنشین را ارائه داد. هدف این است که تعداد مسافران را منطقی نگه دارد تا بتواند فاصله اجتماعی مورد نظر در دنیای پس از COVID-19 حفظ شود.

وسیله نقلیه مورد بحث قادر به بلند شدن و نشستن بر زمین است. چهارچوب هوایی آن که با پرینت سه بعدی ایجاد شده  با استفاده از هشت فن محرک از زمین بلند می شود. این فن ها در هر مرحله از پرواز وسیله نقلیه از جمله برخاست عمودی، پرواز به جلو و فرود عمل می کنند. محققان اميدوارند که اين هواپيما بتواند با حمل و نقل عمومي رقابت كرده و حتي جايگزين آن شود.

این استارت آپ همچنین قول رقابت با تاکسی هوایی Uber Elevate برای عرضه در سال 2023، ظرفیت بارگیری بیشتر 40 نفر را داده است. به این ترتیب، وسیله نقلیه Kelekona می تواند 10 هزار پوند بار را حمل کند. با توجه به فضای نسبتاً كم در یك كلانشهر شلوغ مانند شهر نیویورك، توانایی حمل و نقل هرچه بیشتر افراد در هر زمان بیشترین اهمیت را دارد.

این استارت آپ برای شروع قصد دارد اولین مسیر را از منهتن به همپتونز دنبال كند  پرواز 30 دقیقه ای كه 85 دلار هزینه دارد. مسیرهای آینده شامل بوستون به نیویورک، نیویورک به واشنگتن دی سی و لس آنجلس به سانفرانسیسکو خواهد بود.

Kelekona همچنین تأیید کرده که این شرکت مقدار قابل توجهی از انرژی باتری مورد نیاز برای حفظ چنین پروازهایی را دارد. در واقع  این استارت آپ ظرفیت باتری را با آنچه در باتری های مدل S تسلا دیده می شده مقایسه می کند. به همین منظور  این شرکت در حال ساخت یک بسته باتری مخصوص پرواز است که با ظرفیت 3.6 مگاوات ساعت عمل خواهد کرد. این سطح انرژی برای تأمین انرژی صدها یا حتی هزاران خانوار کافی است.

در حال حاضر ، تمام برنامه ها با استفاده از شبیه سازی رایانه ای ساخته شده اند. Kelekona پیش بینی می کند که ایرباس آنها پرواز را تا سال 2022 برای حمل بار و در سال 2024 برای مسافران انسانی انجام دهد. این روند برای خودرویی که از طریق فناوری باتری و موتورهای الکتریکی کار خواهد کرد؛ منحصر به فرد است.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
مجید
۲۰:۵۸ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
خوبه موفق باشید‌. برای آینده طرح خوبیه. حداقل20سال دیگه پروژه قابل بهره برداری هست
0
0
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها