کد خبر: ۱۸۲۳۰
|
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰
توسط شرکت سیات صورت گرفت؛
شرکت خودروسازی سیات اسپانیا برای تحول و افزایش بهره‌وری خود از روبات‌های خودران استفاده می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، همان‌طور که می‌دانید کارخانه‌های اتومبیل از روبات‌های بسیاری استفاده می‌کنند. در حال حاضر در بسیاری از کارخانه‌ها بازوهای روباتیک عظیم در حال جابجایی بدنه اتومبیل، جوشکاری، مونتاژ و نقاشی هستند. اما برخی از مشاغل وجود دارد که به‌تازگی روبات‌ها را اتخاذ کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال شرکت خودروسازی «سیات» (SEAT) اسپانیا اخیراً یک روبات متحرک خودران و تعاملی به نام «اِفی‌بُت» (EffiBOT) را در کارخانه خود معرفی کرده است.

«اِفی‌بُت» یک روبات خودمختار کوچک مانند ماشین است، که می‌تواند کارهای مختلف مختلفی را انجام دهد. این روبات به‌طور مداوم اطراف خود را تماشا می‌کند، می‌تواند شخص را دنبال کند و برای او اجسام سنگین را بلند کند. درواقع این روبات قادر است تا ۲۵۰ کیلوگرم بار حمل کند یا ۵۰۰ کیلوگرم را بکشد. مزیت استفاده از «اِفی‌بُت» این است که آسیب نمی‌بیند یا خسته نمی‌شود.

استفاده از روبات‌های خودران در خودروسازی/ کارخانه‌ها هوشمندتر از گذشته می‌شوند

«اِفی‌بُت» به‌طور مداوم محیط خود را رصد می‌کند، مسیرهای خود را نقشه‌برداری کرده و به موانع برخورد نمی‌کند. احتمالاً بهترین مزیت در مورد «اِفی‌بُت» این است که اپراتور ازنظر فنی نیازی به کنترل ندارد. کاربر فقط روی صفحه لمسی ضربه زده و روبات به دنبال او حرکت می‌کند.

کارخانه «سیات» در حال حاضر حدود ۲۰ ربات مشارکتی دارد که با همکاران انسانی کار می‌کنند.

منبع/ آنا

ارسال نظرات
سالگرد اولین ماموریت کاوش ماه ناسا ماموریت "آپولو ۱۵" ۵۰ ساله شد
با فناوری هوش مصنوعی؛ ماشین‌ها چگونه می‌بینند
در راستای افزایش بهره‌وری اقتصادی؛ ۸ برنامه برای حفظ ذخائر ژنتیکی اجرایی می‌شود
نیازمندیها