کد خبر: ۱۹۳۶۱
|
۲۸ تير ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۸
هاوینگ در واقع یک برنامه‌ریزی در زنجیره بیت‌کوین از قدیم پیش بینی شده است به هر حال با توجه برنامه ریزی میزان تولید بیت کوین یا پاداشی که به ماینر‌ها از طریق زنجیره پرداخت می‌شود به تدریج کاهش پیدا می‌کند تا به نزدیک صفر برسد.

به گزارش خبرنگار« نبض فناوری» هاوینگ به زبان ساده زمانی است که سرعت ایجاد بیت کوین جدید نصف می‌شود، اتفاقی که هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد. هاوینگ بیت کوین را می‌توان مهم‌ترین اتفاقات رخ داده در طول حیات این ارز دیجیتال دانست که تاکنون سه بار رخ داده است. تأثیر هاوینگ اول و دوم بر قیمت بیت کوین پر واضح است. از هاوینگ سوم چند ماه بیشتر نمی‌گذرد و هنوز تأثیرات آن کم و بیش نمایان نشده است. هیچ زمان مشخصی برای نصف شدن پاداش استخراج بلوک‌های جدید وجود ندارد.

در همین راستا محمدرضا شرفی رئیس کارگروه انجمن بلاک‌چین، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با تحلیل این موضوع در بازار ارز‌های دیجیتال گفت: هاوینگ در واقع یک برنامه‌ریزی در زنجیره بیت‌کوین از قدیم پیش بینی شده است به هر حال با توجه برنامه ریزی میزان تولید بیت کوین یا پاداشی که به ماینر‌ها از طریق زنجیره پرداخت می‌شود به تدریج کاهش پیدا می‌کند تا به نزدیک صفر برسد.

 براساس این برنامه ریزی که انجام شده هر ۲۱۰۰۰۰ مین بلاک  در واقع میزان پاداش (riward) نصف می‌شود یعنی ابتدا ۵۰ بیت کوین برای کسانی کار استخراج را انجام می‌دادند، تعلق می‌گرفت پس از آن تدیل شد به ۲۱۰۰۰۰ مین بلاک استخراجی ثبت شده این پاداش ۲۵ بیت کوین به ازای هر بلاک حاصل می‌شود.

 با توجه به اینکه هر بلاک بیت‌کوین حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد که استخراج و ثبت شود در حقیقت استخراج این ۲۱۰۰۰۰ مین بلاک حدود ۴ ماه طول خواهد کشید. موضوعی که در این میان حائز اهمیت است نوسانات بعد از نصف شدن  پاداش هر بلاک است.

هاوینگ

مشابه الان

12.5

781

2012.11.25

2014.2.4

هاوینگ

الان

644

3216

2016.9.9

2014.9.15

هاوینگ

الان

8754

31421

2020.5.11

2021.4.14

 

طبق محاسبات انجام شده در مدت زمان مشابه هاوینگ که در تاریخ ۲۰۲۰.۵.۱۱ اتفاق افتاده است که در مدت زمان مشابه همان زمان چیزی حدود ۵ برابر شده است.

ارسال نظرات
به همت دانشمندان شرکت‌های دانش بنیان فنتام صورت گرفت: انحصار شکنی از آمریکا و تولید کیت ACT بومی در پارک فناوری پردیس
پست فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت پارک فناوری پردیس افتتاح شد؛ ساخت پست برق با مدل مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اولین بار در ایران
نیازمندیها