کد خبر: ۱۹۴۹۷
|
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۲:۱۰
فناوری شارژ سریع سال‌هاست در گوشی‌های پرچمدار وجود دارد و در سال‌های اخیر هم پیشرفت قابل توجهی داشته. سرعت این فناوری حالا از ۱۰۰ وات هم فراتر رفته، اما هنوز چنین سرعتی چندان تجاری نشده. با این حال به نظر می‌رسد سامسونگ می‌خواهد شارژ سریع ۶۵ واتی را به سری گلکسی S22 بیاورد.

به گزارش «نبض فناوری»، گوشی‌های سری گلکسی S21‌ سامسونگ تنها از شارژ سریع ۲۵ واتی پشتیبانی می‌کند که گفته می‌شود اپل چنین فناوری را به گوشی‌های سری آیفون ۱۳ اضافه می‌کند. اما کره‌ای‌ها می‌خواهند سرعت شارژ پرچمدارهای آینده‌شان را افزایش دهند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی یک منبع موثق حوزه فناوری به نام «Tron»، فناوری شارژ ۶۵ واتی سامسونگ در مرحله آزمایش قرار دارد. این فناوری برای گوشی‌هایی با اسم رمز «Rainbow» یا رنگین‌کمان تست می‌شود که برای مربوط به گوشی‌های سری گلکسی S22 است.

در توییت این منبع به Rainbow RGB اشاره شده که حرف R به مدل استاندارد، حرف G به مدل پلاس و B به مدل اولترا گلکسی S22 اشاره دارد، بنابراین احتمالا تمام گوشی‌های این سری از شارژ سریع ۶۵ واتی پشتیبانی می‌کنند.

سامسونگ فناوری شارژ سریع ۶۵ واتی را برای سری گلکسی S22 آزمایش می‌کند

سامسونگ گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس را با قابلیت پشتیبانی از فناوری شارژ سریع ۴۵ واتی روانه بازار کرد، اما اکثر محصولات جدیدش از شارژ ۱۵ تا ۲۵ واتی پشتیبانی می‌کنند. چنین سرعتی برای بزرگترین سازنده گوشی‌های هوشمند جهان چندان قابل قبول نیست.

شارژ ۶۵ واتی سامسونگ در فوریه سال جاری از سوی TUV SUD تاییدیه دریافت کرده و همین شارژر با شماره مدل EP-TA865 اواخر سال ۲۰۲۰ موفق به کسب تاییدیه از NRRA کره جنوبی شده بود. طبق این تاییدیه، حداکثر نرخ خروجی این شارژر برابر ۲۰ ولت/۳.۲۵ آمپر است.

اکثر پرچمدارهای بازار بدون شارژ به فروش می‌رسند و خبری از آداپتور درون جعبه آن‌ها نیست که می‌توان به سری گلکسی S21 و آیفون ۱۲ اشاره کرد. بنابراین کاربران مجبور به خرید شارژر بطور جداگانه هستند.

چند وقت پیش شیائومی از فناوری شارژ سریع ۲۰۰ واتی رونمایی کرد که احتمالا سال آینده تجاری می‌شود. اوپو هم اخیرا فناوری شارژ سریع جدیدی را معرفی کرده است.

منبع/ دیجیاتو 

ارسال نظرات
گامی در مسیر رونق ارتباط صنایع با مراکز علمی و تحقیقاتی؛ راه‌اندازی ۲۲ کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار
نیازمندیها