کد خبر: ۱۹۵۱۴
|
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۵
اینستاگرام اکنون در حال آزمایش ویژگی جدیدی به نام Limits است که به غول شبکه های اجتماعی در جلوگیری از آزار و اذیت کمک می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، ویژگی جدید در اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد تا نظرات و پیام های ناخواسته گروه های کاربران را محدود کنند و به آنها قدرت بیشتری می دهد تا در انتخاب افرادی که می خواهند با آنها تعامل داشته باشند آزادانه تر عمل کنند. این ویژگی برای مبارزه با سوء استفاده و آزار و اذیت در بستر رسانه های اجتماعی ایجاد شد. ویژگی به نام limits در مرحله آزمایش اولیه است و فقط برای برخی از کاربران در دسترس است. این یک ویژگی اضافی از ویژگی های اینستاگرام است که به کاربران امکان می دهد نظرات توهین آمیز و آزار دهنده را بی صدا و محدود کنند.

این ویژگی جدید به کاربران امکان می دهد درصورتی که احساس کنند مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند؛ حسابهای خود را قفل کرده و تعاملات احتمالی را محدود کنند.

این سیستم عامل در تلاش برای جلوگیری از آزار و اذیت سخنان نفرت انگیز را به حد ممکن صفر برساند.

با این حال ، با دانستن اینکه ریشه کن کردن کامل انواع نژادپرستی از برنامه غیرممکن است، این شرکت همچنین قصد دارد ابزارهای جدیدی را به مردم ارائه دهد.

اینستاگرام پیش از انتشار گسترده این ویژگی، در حال آزمایش limits   در کشورهای منتخب سراسر جهان است. در همین حال ، موسری رئیس اینستاگرام قول داد که این شرکت در زمینه چگونگی مقابله با نژادپرستی در اینستاگرام در ماه های آینده اشتراک بیشتری داشته باشد.

این ویژگی در ابتدا در سال 2019 معرفی شد؛ با این حال در آن زمان هدف از ویژگی متفاوت بود. این ویژگی به کاربران امکان می دهد برای مدت زمان مشخصی نظرات ناخواسته را محدود کنند و اینستاگرام به کاربران امکان می دهد بعد از آن مدت زمان محدودیت را خاموش کنند. پلت فرم رسانه های اجتماعی گروه حسابهایی را نیز توصیه می کند که ممکن است بخواهید براساس تعاملات و داده های دیگر، نظرات و پیام ها را از آنها محدود کنید، همچنین می توانید از لیست دنبال کنندگان خود و همچنین افراد غیر فالووری را انتخاب کنید که چه کسی را محدود کند. کاربران در تب حریم خصوصی تنظیمات می توانند به این ویژگی دسترسی پیدا کنند.

ارسال نظرات
گامی در مسیر رونق ارتباط صنایع با مراکز علمی و تحقیقاتی؛ راه‌اندازی ۲۲ کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار
نیازمندیها