کد خبر: ۱۹۵۱۹
|
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۰
گوگل هشدار داد؛
شرکت گوگل در جدیدترین اطلاعیه خود تعدادی از برنامه‌های مخرب را معرفی و از کاربران خواست به سرعت این اپلیکیشن‌ها را حذف کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، پلیس اندروید به تازگی جدیدترین فهرست برنامه‌های آسیب‌زننده موجود در فروشگاه پلی استور را منتشر کرده و از کاربران سیستم عامل اندروید خواست هرچه زودتر این اپلیکیشن‌های مخرب را از دستگاه خود پاک کنند.

بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که هکرها مجدداً استفاده گسترده از بدافزار جوکر را آغاز کرده و برنامه‌هایی که گوگل نیز در مورد آن‌ها هشداد داده است به این بدافزار آلوده هستند. هم اکنون گروهی از کارشناسان پلیس اندروید به صورت تخصصی در حال بررسی تمامی اپلیکیشن‌های موجود در پلی استور هستند تا برنامه‌هایی که احتمال آلودگی آن‌ها وجود دارد را شناسایی کنند. بدافزارها با شناسایی خلاءهای امنیتی در هر برنامه به سرعت در آن‌ نفوذ کرده و به محض اینکه کاربری آن برنامه آلوده را دانلود و نصب کند بدافزار وارد گوشی او شده و اطلاعات ذخیره شده در حافظه دستگاه را به سرور از پیش تعیین شده ارسال می‌کند.

بدافزار جوکر با فریب دادن سیستم‌های امنیتی گوگل مانع از اعلام هشدار به کاربر شده و بدین ترتیب حریم خصوصی کاربران اندروید را تهدید می‌کند. اپلیکیشن‌های آلوده به بدافزار جوکر عبارتند از: Free Affluent Message، PDF Photo Scanner، delux Keyboard، Comply QR Scanner، PDF Converter Scanner، Font Style Keyboard، Translate Free، Saying Message، Private Message،Read Scanner و Print Scanner.

برنامه‌های نام برده شده دقیقاً با همان عنوانی که در فضای مجازی موجود هستند معرفی شدند تا کاربران آن‌ها را با دیگر برنامه‌ها اشتباه نگرفته و با خیالی آسوده از اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را از فروشگاه مجازی گوگل دانلود کنند.

منبع/ آنا 

ارسال نظرات
گامی در مسیر رونق ارتباط صنایع با مراکز علمی و تحقیقاتی؛ راه‌اندازی ۲۲ کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار
نیازمندیها