کد خبر: ۱۹۸۲۲
|
۱۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۳
از سال گذشته تاکنون بیش از ۹۰ شرکت دانش‌بنیان و ۸۰ شرکت خلاق به بازیگران حمل‌ونقل هوشمند در کشور افزوده شد.

به گزارش« نبض فناوری» یکی از اولویت‌های ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شناسایی زیست‌بوم حمل‌ونقل هوشمند در کشور است. ماهیت بین رشته‌ای این حوزه و مرتبط بودن سازمان‌ها و شرکت‌های متعدد به این بخش، ستاد را ملزم به شناسایی بازیگران این حوزه کرد.

به این ترتیب، 9 سازمان دولتی با 41 زیر بخش و 200 شرکت دانش بنیان، گروه، انجمن و بخش خصوصی و نیمه خصوصی شناسایی شدند. اما این تلاش‌ها ادامه یافت و از سال 99 تاکنون بیش از 90 شرکت دانش‌بنیان جدید شناسایی شد و در کل تعداد آنها به 290 عدد رسید. همچنین 80 شرکت‌ غیر دانش‌بنیان اما خلاق هم شناسایی شد.

حمل و نقل هوشمند یکی از مهم ترین مولفه‌های شهر هوشمند برای ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و بهبود پایداری است و حرکت شهرها به سمت هوشمندی، بیشتر با استقرار زیرساخت‌ها، در قالب یک شبکه حمل و نقل هوشمند شروع می‌شود.

سیستم حمل و نقل هوشمند یک سیستم جابجایی موثر است که در شهرهای هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم از مزایای فناوری‌هایی همچون اینترنت اشیاء و تجزیه و تحلیل کلان داده برای مدیریت ترافیک، بهبود زیرساخت حمل و نقل و مدیریت ترافیک و جابجایی، افزایش زیرساخت‌های حمل و نقل و ایجاد رابط‌های بهبود یافته برای خدمات حمل و نقل بهره می‌برند.

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها