کد خبر: ۲۰۶۱۳
|
۱۱ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰
صرف نظر از نوع یا مدل تلویزیون، مشکلات خاصی ممکن است رخ دهد؛ که قطع صدای تلویزیون یکی از آن موارد است. این اتفاق به طور باورنکردنی می تواند خسته کننده باشد.

به گزارش« نبض فناوری» ،دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است پخش تلویزیون را متوقف کند خواه تنظیمات نادرست باشد یا ورودی HDMI  اشتباه باشد.

چرا صدای تلویزیون من کار نمی کند؟

  • صدایتلویزیون یا اسپیکرها بسیار کم یا خاموش است
  • تنظیمات صدا به درستی پیکربندی نشده اند
  • بلندگوهای خارجی یا نوارهای صوتی که به درستی وصل نشده اند
  • دستگاههای رسانه ای مانند گیرنده، پخش کننده DVD یا کنسول بازی که به دلیل وصل نشدن کابل ها، پورت ها یا تنظیمات نادرست به تلویزیون متصل نیستند
  • خرابی سخت افزاری اجزای داخلی تلویزیون، بلندگوی خارجی یا دستگاه های رسانه ای

نحوه تعمیر تلویزیون بدون صدا

در حالی که تلویزیون های هوشمند دارای ویژگی های مشابه هستند، تنظیمات صوتی آنها و نحوه تعمیر آنها در مارک های مختلف کمی متفاوت است. اما نکات نبض فناوری در زیر باید به شما در بازیابی صدا در دستگاه کمک کند.

1- صدا را در تلویزیون ویا دستگاه رسانه متصل خود (پخش کننده، پخش کننده Blu-ray ، کابل یا جعبه ماهواره ای و غیره) افزایش دهید.

2-تنظیمات صدا را در تلویزیون و دستگاه های متصل خود بررسی کنید.

3-تلویزیون و دستگاه های متصل خود را خاموش و جدا کنید.

4-کابل ها و پورت های تلویزیون را بررسی کنید، سپس کابل های دستگاه خود را نیز بررسی کنید. آیا آنها به درستی و محکم به هم متصل شده اند؟ آیا گرد و غبار آن ها را گرفته است؟ اگر چنین است ممکن است مشکل از عدم کارکرد صدای HDMI در تلویزیون باشد.

5-دستگاه رسانه را با دستگاه دیگری عوض کنید یا خروجی بلندگوی تلویزیون را به بلندگوهای داخلی تغییر دهید تا ببینید آیا صدا را رفع می کند یا خیر.

6-اگر مشکل مربوط به یکی از دستگاه های متصل شما است، تنظیمات صوتی آن را بررسی کنید. آن را خاموش کرده و حداقل 10 ثانیه از برق بکشید. مراحل 4 و 5 را روی این دستگاه تکرار کنید، سپس دوباره آن را وصل کرده و روشن کنید. هرگونه به روزرسانی نرم افزاری موجود را نصب کنید و اگر هنوز صدا نمی شنوید، این دستگاه را به تلویزیون دیگری وصل کنید یا تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید.

7-هرگونه به روزرسانی نرم افزاری را برای تلویزیون بررسی کرده و نصب کنید، سپس دوباره صدا را آزمایش کنید.

8-تلویزیون را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

اگر تمام مراحل بالا را انجام داده اید و صدا هنوز عمل نمی کند احتمالا تلویزیون شما مشکل بزرگتری دارد.

ارسال نظرات
نیازمندیها